News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

Ionut,
dumbravaandrei si Bulwyn au tot postat cn***...

Ai facut tu o "restrictie de limbaj ireverentios" sau colegii cred ca e mai bine sa nu pronunti "numele lui uciga-l toaca" ?....
:lol: :lol: :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Vrei sa spui Compania Națională Anti-Infrastructură din România?

danutzu_1069

Pe mobil, in Tapatalk, pagina asta e nr. 1000!!
Anterioara, 666,.... cu susul in jos.

La cat mai multe!


TibiV

Quote from: Ionut on February 12, 2018, 10:16:15 PM
Vrei sa spui Compania Națională Anti-Infrastructură din România?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cred ca asta estede fapt scrierea corecta !....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dumbravaandrei

Cnair, cnezat, cnacu sa-i ia....
Nu e conventie dar mi-a placut mult ideea.

HVMihnea



Whoaaa. Meserie tanti. Totusi, sa pierzi controlul in oras din cauza vitezei, fara sa fii beat... mda. Bine ca nu a murit nimeni. Mi-a adus aminte de Gogaie.

ultrasbz

Azi de la 13:00 in Comisia de Transporturi a Camerei Deputatilor are loc "Dezbatere cu tema "Accelerarea implementarii marilor proiecte de investitii in infrastructura rutiera", invitati: Min. Transporturilor, CNAIR, constructori, proiectanti.

Aveti idee daca va fi transmisa live pe siteul cdep?

Ionut

Sunt eu la conferinta. Nu cred ca dau live.

laszlo.robert

Sa ne faci un rezumat .

Ionut


Ionut

Declaratii dupa finalizarea dezbaterii de ieri. Din pacate, declaratii doar de Parcare, atat poate deocamdata noul ministru.




VIDEO. Răspunsuri surprinzătoare ale Ministrului Transporturilor

Ministrul Transporturilor, Lucian Șova, a oferit marți presei răspunsuri surprinzătoare privind situația autostrăzilor ce ar trebui deschise anul acesta sau a lucrărilor de modernizare pe centura sud București. Spre exemplu, pe centura sud a Bucureștiului se va circula pe două benzi pe sens "când va fi gata", a spus Șova unor jurnaliști nerăbdători să afle noutăți de la ministru. Aceștia nu au avut mai mult noroc nici în privința loturilor de autostradă ce vor fi deschise anul acesta. "Vor circula pe autostrăzile ce vor fi recepționate", a răspuns Șova cu aceeași "precizie". Jurnaliștii au mai putut afla, privind porțiunea de centură a Capitalei cuprinsă între A1 și DN7 că "dacă e șantier, înseamnă că se lucrează".

Singura informație un pic mai concretă a fost dată de ministru în privința viitorului a 100 de rute locale operate de CFR Călători. O decizie privind închiderea acestora nu a fost luată, iar pe unele rute există o medie de 0,42 călători pe tren, a spus Șova.



Digi24

Earthchild

 :rolleyes:
Sa lasam animozitatile deoparte astazi,

Ionut

Discutia despre transportul in comun gratuit in Germania isi are locul pe thread-ul dedicat transportului public de suprafata in Europa. :)

Ionut

Elena Petraşcu a demisionat de la conducerea Poştei Române şi a fost numită secretar general la Ministerul Transporturilor

Directorul general al Poştei Române, Elena Petraşcu, a demisionat joi din funcţie, fiind numită secretar general la Ministerul Transporturilor, au declarat, pentru News.ro, reprezentanţi ai companiei. Ea a fost numită în octombrie 2017 la conducerea Poştei Române de Lucian Şova, actualul ministru al Transporturilor, care, la vremea respectivă, era ministrul Comunicaţiilor.

News.ro

Ionut

Dragoș Titea a demisionat din postul de secretar de stat în Ministerul Transporturilor, invocând doar motive personale și susținând că decizia îi aparține. "Am luat azi decizia de a demisiona din funcția de secretar de stat în Ministerul Transporturilor. Din motive personale, am hotărât să mă retrag din această funcție, menționând că decizia îmi aparține", spune oficialul. El a mai fost secretar de stat în minister în intervalul martie 2014-august 2015, în Guvernul Ponta, și a fost reinstalat în funcție în urmă cu un an.

Profit.ro