News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Cozak


user201

La mulți ani tuturor și un 2018 cât mai bun, cu multă sănătate!

Vice33

E cumpăna dintre ani! Să privim înapoi cu iertare, înainte cu speranţă, în jos cu înţelegere şi în sus cu recunoştinţă! Speranţa să vă deschidă poarta spre un An Nou plin de bucurii şi împliniri. La mulţi ani !


jalemare

La mulți ani!
Sănătate și drumuri bune!

Dominik

La multi ani fericiti !!!
You're in Steelers Country

rocklee

la multi ani si drumuri bune ...tuturor ....

:dunce: :cake: :vroomvroom: :vroomvroom:

Zuy

La mulți ani fericiți tuturor !!! Și la mai mulți km de autostradă !!!

perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Stefan01

Va doresc multa sanatate, drumuri in siguranta si bucurii in 2018 !


adi

Multa sanatate si poate la anul vom avea mai multi km de autostrada si drumuri de viteza prin tara noastra draga!

La multi ani!

bogdymol

La multi ani tuturor!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Zuy

Mă uitam acum un pic pe forumul sky...ty. legat de autostrăzi. China e la ani lumină de noi, Europenii se plăng (sărbii de vecinii lor, unde e granița) alții de limitele de viteză... Eu îmi doresc (ca și majoritatea de aici, sper) un progres și un sistem de autostrăzi ca al Chinei (fără prea multă birocrație= facem autostrada de la x la y, apoi vedem...) . Un an nou fericit și plin de realizări ! Cât mai mulți km de autostrăzi. Și cât mai puține (spre deloc) incidente în trafic !!!

cristi5

#9822
La multi ani!   

Mi-am platit datoria inainte de sfarsitul anului si am facut o actualizare. Harta e in acord cu prognoza API care, in lipsa informatiilor credibile de la autoritati, este actualmente singura referinta serioasa despre deschiderea autostrazilor in Romania. Felicitari intregii comunitati, si la mai mare!

Am marcat toata autostrada Campia Turzii-Targu Mures ca avand AC. Stiu ca lipsesc mici portiuni dar nu am gasit/primit informatii mai precise de atat. Dupa o vreme segmentele unde AC e lipsa se vad oricum din satelit ca sunt neatacate.



In plus, am inteles cum se pot face actualizari mai rapid. Pun amanunte in topicul de harti.

rizzuh

@cristi5, la multi ani!

Poate nu ar strica ca LD2, sectiunea E sa fie marcata ca "proiecte propuse (vise)". Inca are termen 2020 pe harta :lol:

vancouver

@cristi5, la A2 Buc-Constanta, din amintirile mele Bucuresti-Lehliu s-a deschis inainte de Lehliu-Drajna. Parca prin 2001. Sau poate numai Bucuresti-Fundulea. Poate stie cineva cu exactitate?
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.