News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sublimu

rocklee, mie nu imi place sa scriu pe forum daca n-am nimic de spus. Acum cred ca trebuie sa te rog sa incerci sa continui sa ne arati starea de pe teren prin pozele tale. Nu lua in seama cateva rautati. Suntem cateva sute de persoane aici pe forum care asteptam cu sufletul la gura pozele tale.

Multumim !!!!

alin_simeriaveche

Ce bine o ducem cu roocklee daca am ajuns sa ne luam de el ca face prea multe  foto reportaje. Rufi, da-i 'nainte cu tupeu :)

yetiman

Hai sa aleg si eu o "tabara"  :lol:

Rocklee - tu fa poze si posteaza-le. Multe, putine, cei mai multi ne bucuram de toate.
Cui nu i se par semnificative, n-au decat sa se uite doar o data pe saptamana.  :D
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Hercule

@rocklee: atata vreme cat ai sustinere din partea familiei si nu sunt probleme acasa, da-i bataie, cine e interesat se uita cine nu, sare peste. In caz contrar lasa forumul, noi ne vom adapta in functie de ce poti.
Deșteaptă-te române!

Harry


dorum

gata... citit si bagat ca cap... Ultima mea preocupare e sa ridic forumul in capu' meu sau a colegilor care au avut parere apropiata de mine :)
Sau de a-l indeparta pe Rocklee de pasiunea lui...


Ionut

Pun și eu o intrebare. Poate traiesc eu pe alta planeta sau într-un univers paralel și vreau să mă lămuresc. Voi dati bacșiș mecanicului care va face ITP? Nu zic de șpaga data ca să treci de inspecție o mașină cu probleme. Eu vorbesc de bacșiș la ITP fără ca masina ta să aiba vreo problema.

Deci la mecanic se da bacșiș ca la taxi sau ca la restaurant?

GDPR

Cuc pe FB:

QuoteMisiunea mea la Ministerul Transporturilor se incheie dupa 10 luni. Un timp extrem de scurt in care am reusit sa deblochez cele mai mari proiecte de infrastructura din Romania. In mandatul meu, aproape 300 de km de autostrada in valoare de 14,85 miliarde de lei au fost scosi la licitatie și am lăsat in lucru proiecte pentru a fi lansate in valoare de circa 16 miliarde de lei. Un record pentru orice ministru care a gestionat domeniul infrastructurii. Au fost 10 luni in care nu am cedat presiunilor venite din toate partile, externe și interne. Am ales demnitatea si performanta in locul trocului si al tradarii.

Tradare, tradare, dar sa stim si noi.  :lol:


Ionut

Băi nu e ok sa plătești revizii and shit ca să ai o mașină fără probleme în care să fii în siguranță și când mergi să faci ITP să ți se ceară bacșiș ca ti-a dat inspectia. Dacă nu eram și asa super supărat și ocupat cu alte rahaturi îl luam la intrebari în fața șefului.

De asta intreb. O fi o practică generalizată. Macar sa stiu data viitoare.
Pana acum nu am mai pățit.

Deci sper sa fie un șpăgar izolat.

dragos76

Eu nu am pățit niciodată să mi se ceară/sugereze bacșis la ITP. Și nici nu i-aș da, ba mai mult Ionuț, aș face cum erai tu tentat, l-aș chema puțin și pe șeful respectivului ca să am o discuție.

Personal mi se pare f aiurea oricum faza cu bacșișul; mi se pare normal ca lumea să fie plătită suficient de bine ca să nu fiu eu șantajat moral ca să dau bani în plus "că face treabă bună dar e plătit prost". până una alta la un restaurant cam las și eu, dar în rest nu.

nicolaem

la ITP ala numa bacsi nu e. E spaga in toata regula. Am auzit si eu cazuri ( la Cluj) acum vreo 10 ani cand se batea apropo la RAR. Intre timp s-au schimbat lucrurile si nu mai e asa.
Tot referitor la bacsis ( tot la Cluj) nu se obisjnuieste la taxi sa lasi ceva. Chiar ti se da si rest marunstis. In afara de restaurant nu vad de ce am rula niste bani la negru prin economie. Daca tot ai deschis discutia voi lasati bacsis la taxi? De ce? in Bucuresti am observat ca se cam practica. cum e in alte orase?

TibiV

In Bucuresti daca il iei de pe strada nu e musai sa lasi bacsis...

Dar daca folosesti frecvent taxiul (am colegi, nu e cazul meu... ;) ) si faci comanda, daca nu lasi bacsis "ti se duce faima de zgarcit" si nu mai raspunde nici un sofer la comanda... "Imi pare rau, nu avem nici o masina disponibila in zona", iti spune "dispecerita"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

#9507
Quote from: gruiarew on October 18, 2017, 10:12:13 PM
Păi şi i-ai dat? Dacă da... ştii vorba aia nu-i prost ăla care cere...

Evident ca nu i-am dat nimic, m-am facut ca nu inteleg despre ce vorbeste. Aveam treaba si oricum eram prea suparat ca sa ma mai enervez si cu alt idiot. Data viitoare oricum nu mai dau pe-acolo. Ma gandeam sa il intreb dar de ce vrea o mica atentie, masina era varza si nu trecea daca nu era el asa amabil? Revizia la masina e facuta in iulie. Deci n-aveam nicio emotie. N-am avut eu energie sa ma cert cu prostul...

cristi5

Quote from: voicul on October 18, 2017, 11:28:20 AM
,,Se încarcă wireless 11 kw. Să faci transfer de 11 kw în aer este foarte mult" - wow!

E adevarat ca la mecanicii de locomotiva electrica si sudori vine andropauza mai devreme din cauza campului electric?

yetiman

Quote
și cum știe dispecera că tu ești ăla zgârie-brânză?

Stai linistit, ca stie dupa adresa daca esti client fidel.  :D Chiar daca sunt mii de apeluri diferite zilnic, cele cere se tot repeta sunt retinute in memorie.  :)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu