News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

TibiV

Quote from: user201 on June 26, 2017, 01:09:24 PM
@SB76UFO
Am și eu un thread aici pe forum cu poze și explicații de acolo, deși unele am văzut că mi le-au șters cei de la imageshack.

Mi-e teama ca ti-au sters toate pozele.
Eu cel putin nu am reusit sa vad nici una dintre ele...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Lvs_tm

#8806
Eu ti-as recomanda sa mergi in insule. Si nu neaparat Thassos. Daca vrei relativ aproape de Ro, incearca Corfu de unde se ajunge cu vapoare in Paxos si Antipaxos (nu trebuie ratate).

Eu am sa merg anul acesta in Creta (avion).
Dupa ce in trecut am fost in Thassos, Lefkada, Corfu, Zakynthos. Oricum Grecia este superba!

Edit: Intr-o croaziera in Paxos (sau Antipaxos) am avut ocazia sa inot intr-o apa ca in imaginea de mai jos. Ai crede ca e trucata, dar...nu, nu e.



Oriunde ai alege sa mergi, concediu placut!

SB76UFO

Greu, foarte multe de vazut si foarte multe zone de plaja.
"Prostia este eternă și invincibilă"

__dir

#8808
Oriunde te-ai duce in Grecia vei fi uimit de cate golfuri cu plaje faine vei vedea/descoperi pe insule sau in Halkidiki. Mare atentie la aricii de mare.   


pasadia

Chinejii si concesiunea. Solutiile minune!  >:(

GDPR

Da, sprijina cu tarie concesiunile. :drunk:

cezar-mario2012

 Exemplu de educație rutieră:


davyl

Superb! Cu riscul dublarii postului, mergea pus si la siguranta circulatiei. Cu cat mai multe persoane au acces la asa ceva, cu atat creste probabilitatea ca un accident intr-un tunel sa nu aiba loc niciodata.

vladb

Quote from: Europiu on June 27, 2017, 11:30:45 PM
Astea 31 de milioane pentru podul de la Gilău ar trebui plătite de nemernicul care a reziliat contractul cu Bechtel fără să le impună acestora să îl și termine.

Adica de Boc??? Prietenii stiu de ce...

Lvs_tm

Da excelent video-ul! Am avut ocazia sa conduc pe autostrazile grecilor, care sunt absolut superbe dpdv ingineresc.

Ce mi s-a parut insa mereu ciudat, este ca in Grecia dupa iesirea din tunel (chiar si pe autostrazi) au semne cu stingerea farurilor.
Obisnuit fiind din Romania sa circul cu ele mereu aprinse, grecii mereu ma blitzuiau. Localnicii circula cu ele stinse pana aproape in noapte, ceea ce mi se pare cam periculos.

Stie cineva, explicatia logica?

adiarc

Impresionanta si construcția in sine...350 de structuri mari si 29 tuneluri....no comment
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

Nu...e idiotul de sova(s mic),care le-a mai si dat 30 mil.de dolari pt asta...
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

vladb

Va rog (pe unii) sa judecati si dicolo de prostiile debitate/partidul politic din care face parte, si mai ales prin prisma lucrurilor REALE ce s-au intamplat. Stiu si ader si eu la ideea ca Sova a fost un prost (din absolut toate punctele de vedere), incompetent ca si ministru al transporturilor + face parte dintr-un partid profund corupt. DAR... podul de la Gilau facea parte din trosonul Campia-Turzii - Gilau! Pe care Boc l-a inaugurat cu surle si trambite (si pahare de apa pe bord) FARA a fi finalizat. Lipsea fix VIADUCTUL de la Gilau. Deci, hai sa fim corecti si sa vedem de unde s-a rostogolit situatia asta cretina.
Mai mult, cu riscul de a mi se sterge acest mesaj, consider ca de multe ori, unii, orbiti de ura politica uita si meritele unor ministrii incompetenti (sic!). Intreb, oare ale cui sunt meritele in schimbarea din DX in A a tronsonului Turda - Sebes si demararea lucrarilor?!
Cu riscul de a fi declarat pesedist (ceea ce va asigur ca nu este in nici un caz adevarat), va rog (pe unii) sa reflectati la intrebarea de mai sus, deoarece nu am vazut pe nimeni sa recunoasca acest merit punctual IMENS!

dr4qul4

Din ce tin minte, la momentul rezilierii contractului cu Bechtel, aici pe forum sentimentul a fost unul pozitiv. Pur si simplu lucrarile erau blocate si Bechtel-ul, la adapostul unui contract beton, nu mai avea nici un interes sa termine lucrarile.
Prost sa fii sa te mai legi la cap cu hidroelectrica pentru niste pile in dig si cu macarale/lansatoare pentru montaj,  cand tu deja ai incasat banii pe toate grinzile. Si pe majoritatea pilelor si pe culei, si pe restul tronsonului.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024