News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

#8595
Quote from: AdrianB1 on May 23, 2017, 07:17:24 PM
Din patriotism si Sahara ar trebui sa fie foarte populata, noroc ca nu e. Economia e o chestie simpla: faci afaceri unde merita, nu unde iti doresti. Daca se intampla sa merite unde iti doresti e un bonus, nu ceva garantat.
:lol: :lol: :lol:
Adrian, la asta era sa ma inec cu bere... De ras!... :lol:

Dar pentru toata postarea... +1
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

Quote from: Ionut on May 24, 2017, 02:31:25 PM
Nu stiu daca ajuta... dar azi:

1. Am vorbit ...
(Dar s-a auzit, suntem siguri. Doar sa se mobilizeze in ceasul al 12-lea si sa dea castigatorul in iulie!)


Felicitari oricum,

Atat timp cat Bucurestiul este pe locul 4 in lume la aglomeratie si congestia este de 94% la timp de seara, intre orele  17 si 20, si s-a votat asa cum s-a votat, ce pretentii avem in tara?  Cand o sa fie aglomeratia din Bucuresti pe toate drumurile nationale, poate sa avem o sansa la pressing din partea mai multor  oameni. Sper ca traficul sa fie din ce in ce mai greu. Doar asa apare  o speranta de schimbare. O sa moara muuulte lume pana traficul va deveni o problema sociala. Economia nu este importanta.

nicolaem

eh, stam bine, e plin de "inaugurari". ultima din ele, cu mare fast, s-a inchiriat un avion. E si asta o realizare daca au participat mai marii tarii. Probabil de maine Tarom va fi mandria tarii judecand dupa amploarea avenimentului. Oare au taiat si planglica?

"La momentul "festiv" au participat, printre altii: Premierul Sorin Grindeanu, liderul PSD Liviu Dragnea, Ministrul Transporturilor Razvan Cuc, Ministrul Internelor Carmen Dan, Directorul Tarom Eugen Davidoiu, Secretarul de stat in Transporturi Dragos Titea."

Ionut

Ba chiar a fost si Ambasadorul SUA. :)
Vezi poze pe thread-ul TAROM, am pus eu.

panda_no 5

#8599
Inca o realizare mareata a primariei Bucuresti in colaborare cu RATB ( pacat ca nu exista litere microscopice pentru a scrie primaria bucuresti)

Demararea traseului turistic cu autobuze anuntata ca incepand cu data de 15 mai nu s-a mai realizat.

Un anunt sec pe site-ul dedicat

Momentan, linia turistica nu functioneaza. Autobuzele vor reveni pe traseu in cel mai scurt timp. Ne cerem scuze pentru aceasta situatie.

Daca si asta e un lucru greu de indeplinit............Poate totusi reusesc pina la toamna.
RATB-ul nu are director nou numit de doamna cu pelerinajele?

Bai suntem de ras de tot.
Urmatorul eveniment anuntat pe site-ul dedicat ( Bucharest City Tour ) e un concert cu LORA .Data evenimentului August 2015!!!!!!!!!!!

GDPR

^Ba da: primaria Municipiului Bucuresti


__dir

#8602
Sunt prosti de put (scuze de limbaj) dar sunt satul de cate debiteaza marele PM si gasca!

Le doresc sa nu deschida nimic in 2017, sa stea sa se lupte cu constructorii vreo 2-3 ani la claimuri.
Astia pur is simplu nu vor sa munceasca!

Ionut

Nu e stres. Vine API cu pozitie sa mai taiem din elan... :)

ovicor

   Chiar se impune, Ionut, astia au atins cote alarmante de tampenii emise. O parte e evident ca nu cunosc, dar majoritatea sunt emise in ipoteza ca populimea nu cunoaste, clar manipulare !

Ionut

Acum 30 minute am dat pozitie la Radio RFI fix pe acest subiect.

myid

Quote from: Ionut on May 25, 2017, 03:57:23 PM
Nu e stres. Vine API cu pozitie sa mai taiem din elan... :)

:gj:

Iesim si noi imediat. Sunt penibili !

Horațiu 87


andrei@buc

pentru cine nu are rabdare sa vada ineptiile, de data asta am fost curios: Pitesti-Craiova, licitatia este "ridicata[sic] in seap", facem un "drum expres in regim de autostrada". si apoi va uitati la sinteza licitatii si vedeti ca licitatia este in proces de anulare. premierul e mai aerian decat sunt eu  :lol:

Granata06

#8609
Eu as vrea sa vad o emisiune adevarata despre infrastructura 2 vs 2. Ionut si Catalin vs Cuc si Grindeanu. Ce ziceti?   :p