News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

lupu.irimie

#8370
Pe 28 martie declara ca inca analizeaza ofertele depuse de catre firmele de leasing, ca la data interviului sa spuna ca au sa achizitioneze 2 aeronave B73G noi! REALLY Mr Cuc(u)!!?? Fabricate de catre Boeing!? :lol: :lol: :lol: :lol:
De la ce lesori frate? ca nici o firma de leasing nu are comenzi care trebuie sa intre in productie in urmatoarele 6-8 luni! Si la Renton si la Everret deja incep productia de MAX!!!
Si ulterior a mai trantit una de gard; da rau de tot: vor sa achizitioneze 2 aeronave sa faca rute USA si China! Ei na!? Pai o sa fie toti invidiosi pe voi!! Asa ceva rar vezi: 2 rute long-haul cu doar 2 aeronave!!!
Domnule ministru: Sa nu sforaiti prea tare! Parca pe zi ce trece este tot mai actuala melodia celor de la Cassa Loco- Eterna si fascinanta Romanie!

Hai sa traiasca vinul si cinzeaca! Daca astia fac un kilometru de autostrada ( licitata de ei, si construita sub guvernarea ******) eu dau de baut la tot forumul!
"Only the shadows know"  - daca, si cand o sa avem infrastructura!


Ionut

Asa rusine... am ajuns sa punem declaratiile despre proiectele majore in Parcare!!! >:(
Rusine!

GDPR

Cu 899% mai multe autostrazi decat in guvernarea tehnocrata  :lol:

Europiu

Quote from: Ionut on April 21, 2017, 03:53:35 PM
Asa rusine... am ajuns sa punem declaratiile despre proiectele majore in Parcare!!! >:(
Păi, fiind declarație politică, nu prea văd unde altundeva și-ar avea locul... Că un thread dedicat Gogomăniilor încă nu ne-ai făcut.
Sau o înregistrăm la secțiunea "Promisiuni"?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Ionut

Ah locul pe forum este perfect selectat!

Eu doar observam rușinea de a pune în Parcare declarații facute de un oficial de rang inalt despre cel mai important proiect de infrastructura pe care România l-a văzut vreodată (2-3 mld euro). În ritmul asta o sa ni se facă dor de Sova, Neaga și Ponta. Și nu e declaratie politica asta, ma refer strict la reușitele în domeniul infrastructurii ale celor amintiți.

Europiu

Sad but so true...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

adiarc

În Bună tradiție a trecutului recent și glorios se pare ca nu e nimeni sa-i spună telecomenzii de Teleorman ( adică prim-ministrul tarii ),ca se umple de ridicol cu aceste declarații care sunt atât de penibile ca e greu sa le și încadrezi pe scara prostiei și a incompetentei. ..

Ăsta vrea sa anuleze tuneluri ,care cu sau fără ursi SUNT CEA MAI BUNA ȘI DE VIITOR ,soluție tehnica ,cu cele mai reduse costuri PE TERMEN LUNG .

Domnule prim ministru...a-Ți mai avut un înaintaș ,coleg cu dumneavoastră, care visa sa reproiecteze coridoarele europene stabilite de toată Europa în anii 70....același coleg care are și o parte din meritele deosebite pentru OS lotul 3....

Mai ieșiți din penibil și întrebați și specialiști independenți. ..aveți în jur prea mulți lingăi care va spun doar ce vreți sa auziti
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

lupu.irimie

Quote from: Ionut on April 21, 2017, 03:53:35 PM
Asa rusine... am ajuns sa punem declaratiile despre proiectele majore in Parcare!!! >:(
Rusine!

Ionut, daca am sarit calul, imi cer scuze! Dar iti spun sincer, ori de cate ori ma intorc in tara, imi aduc aminte de declaratiile desantate, pe care primul-ministru dragnea, le arunca in gura subordonatilor (grindeanu si ala de face precum cucu) sa le de-a la momarlani pe piata.... Si dupa vad ce sa facut in ultimii ani ( un pic mai sus de "mai nimic") si ma apuca asa brusc, subit si dintr-o data necesitatea de a cunoaste pe careva care a fost prin E.T.A sa imi dea ceva lectii de....

Nu cred ca stiti ce inseamna sa vii cu o magaoiae de 40T din patria lui Cervantes pana la Nadlac in 3 zile, si din Nadlac la Bucuresti in 2!!
Am ajuns sa ne bucuram ca inaugureaza astia 15km de autostrada!!??
Cati kilometrii au in licitatie acum!? 17,6km??? Ori ma insel eu!?
Daca este ceva aiurea, te rog sa imi spui direct! POate nu sunt atat de slefuit sa inteleg anumite aluzii fine. :-[ :-[

"Only the shadows know"  - daca, si cand o sa avem infrastructura!

TibiV

"Rusine" nu era pentru tine/noi...

Era pentru aia care fac declaratii atat de aberante si neserioase incat nu le poti pune intr-un topic serios...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

^ Exact, rușinos e ce se întâmplă la nivelul autorităților. Indignarea și frustrarea ta sunt de inteles.

Granata06

Şefă din CNADNR, trimisă în judecată pentru o şpagă high-tech. ,,Un acesta... cu led, cu suport de perete, de 106 diagonala"

Fosta şefă a Direcţiei Lucrări Remediere Calamităţi din cadrul CNADNR, Silvia Nely Ciobanovschi, a fost trimisă în judecată pentru că ar fi primită mită de la un afacerist mai multe bunuri în valoarea de 14.700 de lei. În schimbul acestora, directorul ar fi închis ochii la mai multe lucrări prost făcute la Drumul Naţional 57B. Un televizor cu diagonala de 117 cm, o pereche de ochelari 3D, o consolă ,,PS3-consola joc playstation 3" şi un adaptor- toate marca Sony, un expresor de cafea marca Krups şi o maşină de tuns iarba marca Gardena, ar fi fost primite şpagă de Silvia Nely Ciobanovschi, fosta şefă a Direcţiei Lucrări Remediere Calamităţi din cadrul fostei Companii Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR). Cel care i-ar fi dat mita este afaceristul Nicolae Dumtru Staicu, reprezentant al societăţii Staicons Company.

sursa: http://adevarul.ro/news/eveniment/Sefa-cnadnr-trimisa-judecata-spaga-high-tech-un-acesta-led-suport-perete-106-diagonala-1_58fafa755ab6550cb874f13a/index.html

Germany

Acum poate i-se permite sä ia cu ea în celulä ....televizorul si play-station ;) si bineînteles, si masina de cafea....nu de alta dar sä nu se plictiseascä femeia.

pasadia

Ce folos daca in timpul asta pe DN57B vom avea in continuare podete rupte si zone cu caderi de pietre pe carosabil?

Europiu

#8384
Pentru amatorii de ciclism: Michele Scarponi a murit azi-dimineata, implicat fiind intr-un accident cu un transporter in timpul unui antrenament. RIP!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).