News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

MRS

La multi ani tuturor membrilor Peundemerg.ro!!
Sa aveti un an asa cum va doriti!!



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

davyl

Dragi colegi forumisti peundemerg.ro,

Imi face o deosebita placere sa fiu alaturi de voi in primele ore ale lui 2013 si sper ca noul an sa ne aduca multe ocazii de a discuta noi deschideri (sau lansari de noi lucrari) de autostrazi in Romania!

La multi ani!

Ionut

Bine v-am gasit in 2013!!! :D

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

panda80

Quote from: hentz on December 27, 2012, 01:11:31 PM
Cine stie?
Ar trebui sa ajung in Slovenia asa pe nepusa masa,se trece in Serbia doar cu CI,se poate plati autostrada cu euro,dar in Croatia?
Alte detalii si sfaturi sunt binevenite.
Multumesc! :)

Daca te mai ajuta si nu ai plecat inca, da, in Serbia si Croatia se accepta euro la plata la autostrada. Am fost de cateva ori pe autostrazile lor si nu am avut niciodata problema in a plati cu euro. Singura tara din zona unde nu se mai accepta euro la autostrazi este Macedonia. Drumul PF1-Pozarevac este mediu ca si calitate, se poate merge cu viteza medie de 70-80km/h, nu sunt foarte multe localitati, curbele sunt in general largi, carosabilul nu este chiar cel mai bun din lume cu ceva denivelari si uneori mici gropi.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

nenea_hartia

La mulți ani tuturor!

savagedanyro

LA MULTI ANI !!!! Un an mult mai bun ca 2012 va doresc!
TIMISOARA 2021 !

viossboss

Tot la panda , tot la panda ??  :police:

Macar erau intr-o parcare.
Si aveau clienti  :vroomvroom: grabiti destui din ce am observat. Foto e facuta undeva in drum spre Comanesti(BC).
Dream come through !
Once in a lifetime !

laurashgeo

Sa stii ca pe linia asta dreapta din interiorul localitatii au murit multe persoane in accidente de masina, insa majoritatea au avut loc noaptea.
La vreo 5Km de locul asta locuiesc parintii mei :D Iar mai in spatele masinii tale cu vreo 500m am facut eu primul accident(acu vreo 7ani), minor din fericire. Ma uitam in oglinda retrovizoare la cel din spatele care vroia sa ma depaseasca, iar masina din fata mea a oprit pentru a vira la stanga. Intr-o dimineata rece de toamna, cu un logan fara ABS si cu pneuri Kormoran iti da senzatia ca accelerezi atunci cand calci frana brutal. L-am pupat putin "in fund" pe cel din fata, dar s-a zgariat doar putin lacul pe barele ambelor masini.


viossboss

Quote from: laurashgeo on January 10, 2013, 12:52:41 AM
Sa stii ca pe linia asta dreapta din interiorul localitatii au murit multe persoane in accidente de masina, insa majoritatea au avut loc noaptea.
La vreo 5Km de locul asta locuiesc parintii mei :D Iar mai in spatele masinii tale cu vreo 500m am facut eu primul accident(acu vreo 7ani), minor din fericire. Ma uitam in oglinda retrovizoare la cel din spatele care vroia sa ma depaseasca, iar masina din fata mea a oprit pentru a vira la stanga. Intr-o dimineata rece de toamna, cu un logan fara ABS si cu pneuri Kormoran iti da senzatia ca accelerezi atunci cand calci frana brutal. L-am pupat putin "in fund" pe cel din fata, dar s-a zgariat doar putin lacul pe barele ambelor masini.

Multe persoane mor pe multe drumuri in Romania iar "panda" nu rezolva problema, pot da zeci de exemple unde ar fi nevoie de postat un radar la Vedere.
Eu vroiam sa dau un exemplu de : - Asa nu !  E unul dintre putinele radare surprinse de mine fotografic , de aceea am postat , nu are legutura cu locul ala .
Drumuri bune !!!
Dream come through !
Once in a lifetime !

laurashgeo

Eu credeam ca Focusul RS-ul este un remediu pentru a-ti calma(trata) nebunia  insa astazi am vazut ca e foarte bun si in terapia handicapului.   Am vazut masina de la distanta, si cand m-am apropiat sa o admir am vazut ca era parcata pe un loc rezervat persoanelor cu handicap.

PS: Sper sa nu deranjez pe cineva cu gluma mea, insa eu numesc handicapati pe cei avizi de adrenalina, cum sunt si eu de multe ori  :lol:

bogdymol

Eu de obicei numesc "handicapati" persoanele care parcheaza pe locurile marcate corespunzator si la care singurul handicap e lipsa neuronilor.

Persoanele posesoare (pe buna dreptate) a acelor semne albastre sunt "persoane cu deficiente locomotorii".
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

laurashgeo

#478
Nu stiu daca cunosti masina, dar este cel mai rapid Hachback de pe piata si are 300cai standard.
Sa stii ca cuvantul handicapat lezeaza doar in limba romana. In alte tari nu daranjeaza pe nimeni sa fie numit handicapat! Este ca si cum ai zice ca esti miop sau ai platfus. Chiar zilele trecute m-am ciocnit cu cineva pe culoar la piscina si m-a rugat sa-l scuz ca este handicapat!

ciprebbe

Cred ca ce vroia bogdymol sa sublinieze e ca in bordul masinii se evidentiaza ecusonul de handicapat.
O fi cel mai rapid Hachback dar daca ecusonul e pe bune inseamna ca omul parcheaza regulamentar.
Daca nu e pe bune atunci e de 2 ori handicapat :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe