News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

davyl

Cranium Fericit tuturor colegilor  forumisti! Sarbatori fericite alaturi de familiile voastre!  2013 sa va aduca tot ce va doriti si mai ales multa sanatate!

bogdymol

#451
Quote from: davyl on December 25, 2012, 10:44:04 AM
Cranium Fericit tuturor colegilor  forumisti! Sarbatori fericite alaturi de familiile voastre!  2013 sa va aduca tot ce va doriti si mai ales multa sanatate!

Cranium fericit si tie :lol:



Crăciun Fericit tuturor!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

:lol: nice typo
Craciun minunat prieteni!

savagedanyro

Quote from: davyl on December 25, 2012, 10:44:04 AM
Cranium Fericit tuturor colegilor  forumisti! Sarbatori fericite alaturi de familiile voastre!  2013 sa va aduca tot ce va doriti si mai ales multa sanatate!

You SIR made my day  :lol: ;)

Sarbatori Fericite tuturor !!! Si un AN NOU mult mai bun decat precedentul si mai putin bun decat urmatorul !

TIMISOARA 2021 !

davyl

E din viteza si dupa un pahar de vin... Craciun Fericit! :)

nenea_hartia

Quote from: davyl on December 25, 2012, 04:07:34 PM
E din viteza si dupa un pahar de vin... Craciun Fericit! :)
Să-ți priască paharul! Crăciun Fericit tuturor! 


adsailton92

Sarbatori fericite.....in continuare!

BoGDaN

Craciun Fericit tuturor, iar la anul sa mergem de la Selimbar la Deva pe autostrada.

hentz

Cine stie?
Ar trebui sa ajung in Slovenia asa pe nepusa masa,se trece in Serbia doar cu CI,se poate plati autostrada cu euro,dar in Croatia?
Alte detalii si sfaturi sunt binevenite.
Multumesc! :)

bogdymol

Da, in Serbia, Croatia si Slovenia se poate intra doar cu buletinul. Am fost in toate 3 si nu am pasaport.

Autostrada in Serbia nu am platit pentru ca am folosit doar drumul Timisoara-Belgrad (deci fara autostrada). In Croatia sunt statii de taxare unde am platit cu cardul, iar in Slovenia ai nevoie de vigneta (pe care eu am cumparat-o de la granita).

Drum bun!

PS: o sa-ti placa Slovenia :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

hentz

Multumesc @bogdymol,
Astept si alte sfaturi ,si intrucat nu am mai fost in Serbia de 11 ani,cum se prezinta drumul pe clisura pana la Miloseva Kula?

Lvs_tm

In Serbia (in drum spre Grecia), am platit cu Euro, dar cu monezi. Probabil merge si cu bancnote, dar e mai sigur sa dai suma fixa.

MRS

In Croatia poti plati cu euro, totusi recomand sa ai kuna la tine sau card pentru ca restul ti se da in kuna si la ce paritate vrea functionarul de la bariera... Daca ii atragi atentia ca a gresit iti va da restul intreg insa
:cheers:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

bogdymol

Quote from: hentz on December 27, 2012, 01:52:52 PM
Multumesc @bogdymol,
Astept si alte sfaturi ,si intrucat nu am mai fost in Serbia de 11 ani,cum se prezinta drumul pe clisura pana la Miloseva Kula?

Eu am fost in Serbia o singura data si doar pe drumul Timisoara-Belgrad si retur. Mult mai multe informatii despre Serbia poti afla de la cinxxx (de pe celalalt forum).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Eu in Serbia am circulat destul de mult dar am evitat autostrazile pentru ca nu avea rost sa le folosesc.

Pont pentru Serbia: sa ai mereu la tine bancnote de 10-20 de Euro, maruntis, in buzunar... pentru orice eventualitate  :captain:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog