News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Pai regula cu politicul e si aici... evident se pot discuta faptele politicienilor atat timp cat au impact asupra infrastructurii, fara a se face politica in sensul de polemici, pareri subiective etc. Faptele politicienilor legate de infrastructura se pot discuta aici. Nu stiu ce inseamna noile reguli pe SSC si sincer nici nu ma intereseaza, nu am timp si de SSC... :)

Stiu ca moderatorii sunt intregi la minte, probabil au pus reguli mai stricte pentru a limita offtopicul si polemicile. Ceea ce este un lucru bun in sine. Nu regulile au fost problema pe SSC, ci aplicarea defectuoasa (sau partinitoare/gresita), dupa parerea mea. Dar ma rog, asta nu ma mai intereseaza pe mine si n-ar trebui sa avem astfel de discutii aici. Hai sa nu mai discutam despre SSC ca nu are sens. Fiecare forum cu treaba lui. :)

sebba

da da, si ionut e un mic dictator, tot sterge si editeaza mesajele mele cu tenta politica :D
sper insa ca le sterge doar ptr a nu se aprinde discutii si nu ptr ca nu mi-ar da dreptate ;)
deh... ce sa-i faci... nici sat fara caini nu e bine!
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Quote from: sebba on October 26, 2012, 12:58:01 AM
sper insa ca le sterge doar ptr a nu se aprinde discutii si nu ptr ca nu mi-ar da dreptate ;)

:yes:

davyl

Eu unul admir ca nu se face atata politica pe forumul asta, pentru ca nu este deloc practic sa extragi o informatie dupa 2 pagini de divagatii politice. My 2 cents... :)

iuli

Quote from: davyl on October 26, 2012, 10:59:25 AM
Eu unul admir ca nu se face atata politica pe forumul asta, pentru ca nu este deloc practic sa extragi o informatie dupa 2 pagini de divagatii politice. My 2 cents... :)

+1
De asta am incetat sa mai postez dincolo si raman aici. Chiar daca ionut mai sterge sau editeaza unele posturi atmosfera aici ramane una curata si corecta. Cui nu-i place e liber sa plece!  :p
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

savagedanyro

Confirm faptul ca si pentru mine acest tip de forum e aproape perfect. Gasesc informatiile dorite in maxim 4-5 posturi, nu trebuiesc sa derulez 10 pagini de "gunoi".
Plus ca Ionut are grija de doleantele "colegilor" : prietenii stiu de ce :)

PS: O problema conexa la care trebuie sa gasim o rezolvare. Avem autostrazi in vest sau bucati de autostrazi superbe. Totusi o problema ma agaseaza. Ce facem cu semnalul la mobil ? Operatorii nu se misca deloc in acest sens.

PSS: din cate inteleg de la prietenii mei si pe A2 si pe A3 ar fi aceasta problema.

TIMISOARA 2021 !

ciprebbe

Pai pe C-Turzii- Gilau le-a trebuit unor operatori mai bine de 1 an sa se puna la punct
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Multumesc de aprecieri, baieti! Ma bucur ca va simtiti bine aici! :)

Legat de semnalul mobil pe autostrazi: sunt investitii mari care trebuie facute de operatori si in plus marile companii se misca greu (proceduri, aprobari, bugete, oameni etc). Eu va intreb insa altceva: de ce naiba mai punem telefoane de urgenta pe autostrazi daca ele nu sunt functionale? Sau sunt? :) Nu e asa mare scofala ma gandesc sa traga o linie telefonica fixa si sa fie preluate acele apeluri direct la 112. Come on, nu e mare lucru... asta pana cand se misca operatorii de telefonie mobila cu acoperirea si, desigur, cand NU ai semnal la mobil sau... ti-a crapat mobilul. E o urgenta, ai avut, Doamne fereste, accident si nu-ti gasesti mobilul. Ce faci?

ciprebbe

Pe astfel de considerente, ionut, cei de la RCS-RDS au cerut sa foloseasca functia de roaming intern insa se pare ca nu primesc autorizare pt asa ceva.
Ei au venit cu ideea ca daca un operator de telefonie are acoperire in zona si ei nu toti abonatii lor  sa poata folosi reteaua celuilalt operator la costuri probabil mai mari. Asa se rezolva o mare parte din probleme...insa faza cu pierderea telefonului..ramane pt retea fixa.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Apeluri de urgenta (112) poti sa dai chiar daca ai semnal doar de la alt operator.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

BoGDaN

va recomand un site bun de monitorizare a licitatilor de infrastructura si nu numai. Probabil ca il stiti multi din voi dar din cand in cand merita

http://www.licitatia.ro/licitatii-publice-ro/licitatii-constructii-drumuri-si-poduri-51.html

Astfel vad: modernizare drumuri de interes local in orasul racari, judetul dambovita si localitatile componente"
   19,079,444 RON
WOW nu e cam mult?

BoGDaN

ce parere aveti de S4 B6 2001-2005  :lol:
Atentie la detalii folks, usa din spate si mai ales volanul.....like WTF?! :lol:

http://www.youtube.com/v/SfQ315JoiF0#!

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

hentz

#404
Asa ceva imi trebuie si mie....

http://www.youtube.com/v/2wAvxQfusWU