News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lvs_tm

Are in zona un pod, pe sub care se poate trece. A mai trecut el cu oile de o parte pe alta, pe sub acest pod.

iuli

Da, exista un pasaj exsct acolo, asa numitele "podete gemene" de care tot pomeneam in fotoreportaje.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

OK, am trait s-o vad si pe-asta. Priviti cu atentie poza de mai jos. (Scuzati calitatea, poza e facuta cu telefonul cu Soarele in fata.)



Nu vi se pare nimic ciudat? Uitati-va cu atentie.

Daca tot nu gasiti nimic ciudat, va spun eu ce este ciudat. Felul in care Romstrade intelege sa faca niste bani cinstiti. Este vorba de un indicator/semn al Kaufland (nou deschis de putin timp la aproximativ 1 km de acel loc) pus PE ARMATURA unui pilon al podului in arc peste Dambovita din cadrul Pasajului Mihai Bravu-Vacaresti.

OK, imi dau seama ca nu are niciun efect advers asupra armaturii, insa nu pot sa nu remarc inventivitatea Romstrade. Sau disperarea?! Eu sincer va marturisesc ca n-am mai vazut asa ceva! Publicitate pe armatura podului!!! OMG. Acum na, ziceti si voi, poate sunt eu mai ciudat. Poate si prin alte tari se obisnuieste ca armatura podurilor sa fie folosita ca spatiu de advertising.

jailor

La cum se lucreaza acolo probabil s-au gandit cei de la Kaufland ca armatura e deja mobilier stradal si ca va sta asa multi ani de-acum incolo. Probabil constructorii habar nu au de indicator ca nu cred sa fi trecut pe acolo in ultima jumatate de an :o

MRS

Organizarea de santier e acolo, exista un numar de muncitori zilnic acolo. De altfel, armatura a aparut in ultimile saptamani...
Deci...uneori nu fac deosebirea intre unii comentatori fara niciun fel de aport pozitiv la dezvoltarea acestui forum si mare parte din presa bombastica cotidiana... sau poate si tu esti ziarist?


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

Ionut

Quote from: jailor on October 24, 2012, 08:15:43 AM
Probabil constructorii habar nu au de indicator ca nu cred sa fi trecut pe acolo in ultima jumatate de an :o

Este exclus sa nu aiba habar pentru ca santierul NU este abandonat. Asa cum spunea si Mrs, armatura a "rasarit" in ultimele doua-trei saptamani. Pe pilonul din stanga se vede ca se incepe o cofrare pentru betonarea pilonului. Se misca extrem de greu, da, se lucreaza pe avarii doar cu cativa muncitori. Santierul este extrem de mult in urma, probabil cam un an de zile. Insa nu este abandonat, deci este exclus ca muncitorii sa nu stie de acel semn.

Mai mult ca sigur acel semn a fost "instalat" cu acordul constructorului.

savagedanyro

Poate il betoneaza acolo :)

Ar fi o premiera
TIMISOARA 2021 !

jailor

@Mrs, ai auzit de ironie?! E o chestie destul de interesanta daca o intelegi. O:-)

Ionut

OK, now kiss and make up. :)

Eu tot n-am inteles cum vine asta cu semnul pe armatura. :o Pana la urma este legal asa ceva? Adica are drept un constructor sa vanda spatiu publicitar in santierul sau? Am mai vazut bannere publicitare pe cladiri in renovare, dar pe o lucrare de infrastructura nu, n-am mai vazut. Si ma gandesc ca trebuie platite si niste taxe totusi, pentru publicitatea outdoor (se plateste parca la Primarie). Poate stie cineva exact, sunt curios.

iuli

Nu vad de ce ar fi ilegal sa pui publicitate in astfel de locuri daca exista consemnul constructorului. Legat de taxe ele trebuie platite la Primarie la fel ca si brandurile scrise pe masinile de firma desi nimeni nu sta sa verifice asta. Din cate stiu fiecare firma da o declaratie pe proprie raspundere unde si cum are afusata reclama la inceputul anului si plateste taxe conform acelor declaratii. Foarte rar se verifica daca declaratiile sunt conforme cu realitatea.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Pelbartus


Ionut

Hai ma... ce te astepti de la Click. :D Si da, ala trebuia amendat, evident. Bine, timpul nu e trecut pentru ca ineptul poate fi identificat din poze si poate fi amendat pe baza lor. Intr-o tara in care se aplica legea/codul rutier cum trebuie. :) Poate n-o fi vazut semnul care interzice accesul pietonilor pe autostrada. 8)

BoGDaN

#387
Am observat inca o data cum in partea cealalta moderatorii isi permit sa denigreze, sa jigneasca si sa trateze cu bascalie utilizatori consacrati gen eurocopter si alecu26. Nu inteleg de ce mai sta lumea pe acel forum condus de niste dictatori senili pierduti intro lume paralela.
Acel site este popular doar in Romania, cateva tari din est si Statele Unite. Nu vad multi germani sau francezi acolo. Eurocopter zboara, si le face reclama in filmari pe banii utilizatorilor.....informatiile tehnice ale lui alecu26 sunt foarte importante. Asta e! Toti romanii vor sa fie sefi si vadimi...

Ionut

BoGDaN, pai zi-le acolo, nu aici. :) Ca oricum nu te aud. Si mai risti sa-ti si editez/sterg mesajele, deci nu rezolvi nimic. :lol: :cheers:

BoGDaN

#389
ok ok, faceam si eu niste paralele intre dreptul constitutional de libera exprimare si abuzul unora. pentru ca tu stii mai bine ca mine ca nu ai cum sa discuti despre autostrazi fara sa te lovesti de politic....dar in fine, poate sunt eu dintr-o bucata. sorry :cheers: