News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Quote from: Cozak on December 28, 2017, 10:27:35 PM
Si nici cele 20 minute nu au ajuns, totul s-a desfasurat intr-o viteza mare. Sunt multe probleme care au nevoie de discutii mai aprofundate sa inteleaga lumea.
Cum naibii sa ajunga ?....
Noi putem sa povestim minim o ora (1h) despre "nodul temporar Holdea".
Nici o TV nu va aloca mai mult de 1.30 pentru subiect.

Cu exceptia cazului in care lipsa nodului va produce un carnagiu cu 20-30 de morti..
Atunci "cazul Holdea" va primi minimum 5 minute...:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Au dat toata emisiunea? Noi am inregistrat vreo 30 de minute cred. Sau ceva de genul. Am vorbit de CoBra/concesiune/PPP, de studii de fezabilitate, de bugetul pe 2018... destul de multe subiecte am abordat. A iesit destul de OK din ce-mi aduc aminte.

Dominik

Unde gasim o inregistrare ? poate apare pe digi24 ?
You're in Steelers Country

Quest

Quote from: Dominik on December 28, 2017, 11:14:05 PM
Unde gasim o inregistrare ? poate apare pe digi24 ?

https://www.digi24.ro/emisiuni/jurnal-economic/jurnal-economic-28-decembrie-22-00-852255

practic e in zona: radacina site -> video -> emisiuni -> jurnal economic -> emisiunea din 28.12
Common sense will get you far !

Dominik

You're in Steelers Country

nrb

Ahooo, ahooo.... :yawn:
Pentru anul care vine,
S-avem poze mai puține,
Kilometrii vrem mai mulți,
Să trecă și peste munți,
Autostrăzi terminate,
Nu șosele-aglomerate!

La anuși la mulți ani!   :cheers:

NGC

Poze mai putine? :o
Cauta alta rima.

yetiman

Incearca cu "vorbe mai putine"  :D
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

nrb

multe poze sunt din muzee!!

Vice33

Zilele trecute se circula bară la bară pe DN1 la Bușteni. S-au făcut și 2 ore între Sinaia-Bușteni! Și cu ocazia Revelionului care se apropie se vor înregistra iarăși creșteri de trafic pe Valea Prahovei. Recomand să circulați cu trenul, nu stați la cozi, nu vă enervați și ajungeți la timp la destinație (asta dacă nu aveți ghinion să prindeți trenuri cu puține vagoane și a sta în picioare).


dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

perfidus

Mersi dr4qul4, am pus si eu la discutii despre CNAIR. Mi se pare incredibil. Cineva de la DNA nu si-a facut treaba pentru ca neregulile au fost evidente - situatii de lucrari fictive. Au dreptul la recurs.

Este de retinut si faptul ca mai exista un dosar in care sunt inculpati Iordache si alti angajati DRDP Craiova, in frunte cu directorul de atunci Lumezeanu. Acolo este acuzat de misculatii la contract (plata prin bilete la ordin in euro), prin care a fost pagubit CNAIR cu cca 10 mil. lei.
http://www.pna.ro/comunicat.xhtml?id=7783
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

marisRO

La multi ani   :cake: si drumuri bune  :vroomvroom:

Ionut

La multi ani, oameni buni! Multumesc ca sunteti alături de noi pe forum! :)

Harry