News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ultrasbz

Pana la urma am fost pe acel traseu din curiozitate. Intr-adevar intre Pecineaga si Amzacea este foarte prost pe toti cei 12 km din care pe vreo 6 km este extrem de prost (bombardat, gropi uriase). In general as spune ca e mult mai rau ca majoritatea drumurilor forestiere, doar prin Ucraina am mai intalnit drumuri similare, in orice caz, nu recomand.

Ca idee, intre 23 August si A2 am facut fix o ora.

Insa nu este de netrecut, iar faptul ca pe google maps apare ca inchis (semn de acces interzis) nu mi se pare in regula (inchis este DJ-ul de la Dridu de exemplu unde este rupt podul).

Cat despre nodul Medgidia, nu stiu daca are o denumire oficiala, dar pe harta pare mai aproape Murfatlarul, de-asta l-am numit asa.

voicul

#8971
Quote from: vancouver on July 24, 2017, 10:16:42 PM
Da, metropola si mega-destinatie turistica...
Gârbău !...
:lol:

2017 ... Waza, Maps ... 2020 masina cu pilot automat ... mai conteaza asa in detaliu ce scrie pe placuta?

E ca in legislatie: TREBUIE telefon SOS pe care il fructifica ca pe mina de cablu niste baieti, pentru ca toata lumea suna "dupa celular".

TibiV

La "Fonduri europene" a postat un comunicat de presa al Comisiei Europene.
Corina Cretu a aprobat 407 mil. euro pentru A1 Lugoj-Deva, DN6 Alexandria-Craiova si centura Timisoara.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

Quote
Un clip postat de domnul ministru Răzvan Cuc cu ocazia recentei vizite inopinate pe șantierele autostrăzii A1 Lugoj-Deva, ilustrează pe larg cum ministrul își exprimă grija pentru cetățeni, declară că România și guvernul vor autostrăzi, și dă vina pe constructori pentru întârzierile șantierelor, amenințând cu rezilierea contractelor. Cred că se cuvin făcute câteva precizări, bazate pe date publice și vizibile în teren, dar poate mai puțin cunoscute publicului larg.

Continuarea pe hotnews si contributors

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Allex

Super articolul, haideti sa ajutam cu promovarea acestuia printr-un share (ca sa ajunga la toti).

Cristi5 +1 si felicitari!!!
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

NGC

Quote from: NGC on July 11, 2017, 03:01:10 PM
@CNAIR: Daca tot lucrati acum si incercati sa sortati ceva in harababura aia, vedeti ca la ID 1078 nu functioneaza butonul "Vizualizati". Parca mai era cel putin un ID unde nu merge, dar nu imi mai aduc aminte care.

Sunteti in vacanta? Au trecut 2 saptamani si tot nu merge. :o

ovicor

 +1, Cristi5, ca mai mult nu se poate! Dati share de pe contributors, unde este integral articolul!

perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

infraAdi_ro

Sa mai radem putin :D

Nici GPS-ul nu a mai rezistat :)
"Ia-o pe unde vrei şi lasă-mă!".
Cel mai mare nod rutier din lume a fost dat în folosinţă: cinci nivele, 20 de benzi şi opt direcţii.
După opt ani de lucrări, un nou și impresionant edificiu a fost finalizat în China. Este vorba de un nod rutier pe cinci nivele care se suprapun și care este atât de alambicat încât este un coșmar chiar și pentru GPS. Șoferii sunt îngroziți și dezorientați de acest gigant din beton care, văzut din aer, seamănă cu o farfurie de spaghete
Construcția a fost terminată la sfârșitul săptămânii trecute la periferia orașului Chongqing din sud-vestul Chinei. Aceasta are cinci nivele, 20 de estacade şi redirecţionează fluxurile de transport pe opt căi diferite. Dar șoferii par pierduți în fața acestui ''nod cu multiple opțiuni de alegere''.
Internauții se amuză de această construcție. ''Dacă încurci bretelele, îți ia o zi ca să ajungi la Chongqing'', glumește un utilizator al rețelei sociale chineze Weibo. ''GPS-ul meu mi-a spus — du-te unde vrei și lasă-mă în pace!'', a scris un alt internaut, în timp ce al treilea a botezat metropola ''Chongqing, orașul din care nu reușești să pleci''.
Oltiţa Schipor Paraschiv fb


Romania are un viitor doar daca are prezent!

TibiV

Chinezii ăştia copiază tot, dom'le...

E clar că s-au inspirat de la nodurile de pe DNCB... O:-)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


MRS

^^ Cele 3 huracanuri au fost pe Transfagarasan la o .


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

dumbravaandrei

Nu stiu cum sa zic despre "viralizarea" asta dar prin tari cu apa mai calda la robinete am vazut masini mult mai scumpe decat lamborghini care statea dupa tractoare mult mai vechi ca cel din poza. Si nu a mai fost atat de mediatizat acest lucru....
Poate ca tocmai de asta nu avem multe, cautam si asteptam numai "INCREDIBIL...."

TibiV

Quote from: gruiarew on July 26, 2017, 11:37:20 PM
Chiar nu înţeleg ce-i aşa de "virală" poza cu 3 Lambo după ăla cu tractorul.
Cred ca posesorii de Lambo isi doresc un tractor cu remorca plina de fan, si au aflat ca doar la noi se mai gasste asa ceva... :lol:

Mama proștilor este mereu gravidă... :)