News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adiarc

Nu stiu cum e in celelate orase ( parca si in Cluj s-a reluat ),dar atentie cand veniti in Sibiu.Nu prea sunt locuri de parcare ( ceea ce ,in unele locuri ma bucura,in altele nu ),dar riscati serios sa ramaneti fara masina....in curand

http://www.turnulsfatului.ro/2017/03/21/zece-zile-pana-la-reluarea-ridicarii-masinilor-parcate-neregulamentar-schema-de-personal-aproape-completa/
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

yetiman

In Cluj au inceput deja.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

ddfab

baietii de la TomTom, pe centura Alba Iulia, azi dimineata.





Harry

Dragilor stiti ca nu imi sta in fire sa fac astfel de postari si sper ca Ionut sa nu se supere. Dar vreau sa va aduc in fata ochilor un proiect al fundatiei Vodafone si al Fundatiei Daruieste Aripi si al Asociatiei Inima Copiilor. Proiectul prevede reconstructia Sectiei de Terapie Intensiva Nou-nascuțti a Spitalului Judetean Constanta. Se pot trimite SMS la 8845 - valoare 2 euro, iar fundatia Vodafone dubleaza suma.

detalii:
http://www.nounascuticonstanta.ro/

cum ziceam nu fac astfel de postari in mod normal, dar azi am fost luat de manuta si am vazut sectia de terapie intensiva prematuri si nou nascuti. si dumnezeule, ma consider un om destul de "rece" si calit si greu d eimpresionat, dar cand am vazut copii aia mici cat un pumn din care ieseau tuburi si care erau tinuti in viata de aparate, recunosc ca mi-au dat lacrimile...
Daca doriti sau puteti dona...ma inclin!

elion

Aiud Maraton 2017
3

2

1



NGC

#8255
Quote from: ddfab on March 17, 2017, 09:06:06 AM
@rocklee! felicitari! nu fii suparat pentru dislike-uri.

Quote from: Bulwyn on March 16, 2017, 10:57:53 PM
Iar ce priveste dislikeurile banuiesc ceva frustrat/frustati. Iti place ceva da like. Nu iti place ignora. E o lipsa de respect sa dai dislike pt munca cuiva.

Stai linistit rocklee pentru nu esti singurul caruia i se intampla. A patit-o recent si frunzaverde, am patit-o si eu (desi nu am scris cateva zile). Asta e, ignori si continui.

Din pacate asa inteleg unii sa isi manifeste multumirea pentru eforturile pe care unii le fac si isi pierd timpul aducand informatii pe forum sau isi pierd timpul pe drumuri pentru forum.

Noroc ca nu tuturor de pasa de numarul de + sau - pe care il avem, si noroc ca unora ne pasa mai mult de informarea corecta a populatiei.

Succes celor care nu au nimic mai bun de facut si care prefera sa faca ceea ce fac in loc sa contribuie cu ceva util comunitatii. Bravo!

Bulwyn

Cheers @ngc20 !!!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


ovicor

Eu cred ca dislike-urile se dau unei opinii, nu unei persoane. Poate cineva n-a fost deacord cu o opinie a lui Rocklee, cu totii apreciem  daruirea si efortul, in bani si timp, precum si calitatea informatiei ce o pune la dispozitia PUM.
  P.S. Nu-i o scuza, am dat foarte putine dislike-uri, niciunul lui Rocklee.

Dan027

QuoteSectorul construcţiilor este în recesiune tehnică, după trei luni de scăderi succesive faţă de anul anterior. În plus, Guvernul a anunţat că nu mai sunt bani pentru cofinanţarea proiectelor europene. Cu alte cuvinte, primarii din ţară nu mai pot începe proiecte de investiţii cu bani europeni.
Companiile din domeniul construcțiilor se plâng  că Guvernul a blocat proiectele de investiţii, plăteşte cu întârziere şi vrea să dea de lucru doar companiei de stat din domeniul infrastructurii.

http://www.digi24.ro/stiri/economie/companii/constructorii-avertizeaza-am-reintrat-in-recesiune-694893

Harry

Pentru ca nu avem topic pt infrastructura sportiva, postez aici.

noul stadion din targoviste, investitie a CNI, 22 milioane euro, 12.000 locuri










TibiV

Este foarte draguta domnisoara din penultima poza...
Cred ca trebuie sa ne multumim cu atat...

Stadion de 12.000 de locuri in Tragoviste ?!?!... :o
What for ?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Stadionul se va face. Dar mai bine faceau DN71....
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Io

 >:( Drumurile din orasul ala sint zob de ani de zile, au doua simulacre/sferturi de centura dar cu exceptia directiei Ploiesti-Bucuresti via Targoviste (de ce naiba sa faci un asemenea ocol?) pentru oricare alta trebuie sa intri in oras si sa-l traversezi sau macar sa-l tai, in schimb CNI trage un stadion intr-un oras a carui economie moare. Bravo!
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

__dir

^ Bani sifonati, nimic mai mult.

alecu26

pai trebuiau de undeva bani si pentru masina din a doua poza.
Drumurile noastre POATE;