News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cristi5

Vazand ce drumuri sunt finantate in buget pt reabilitare cred ca inteleg un alt motiv pt care nu se dau publicitatii valorile de trafic: sunt drumri fara trafic dar pe care se scutura baronul cand se deplaseaza intre afacerile sale din feuda.

dr4qul4

Un proiect extrem de interesant. O companie israeliana vrea sa rezolve problema apei potabile prin filtrarea aerului.
Watergen.
https://youtu.be/hEJX-1J-nSM
https://youtu.be/tFAtNWosgmQ


Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


TibiV

Autostrazile muzeu sunt cele mai bune...
Nu fac "trambuline", nu se strica rosturile de dilatatie, nu are cine sa rupa parapetii etc. etc...
Si daca aluneca la vale cateva sute de metri.... pe cine deranjeaza ?!..

Cred ca de acum doar kilometrii "muzeali" vom face.
Ca bani pentru intretinere oricum nu avem... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Comentez aici ca să nu  poluez A1: a ieşit Rocklee la pozat, inseamna ca vine primavara :)

pasadia

@ vancouver & myid: Nu o fi frumos ce fac, dar nici nu-mi pot permite sa las netaxate astfel de argumente:



Asa contruiti Romania? Vehiculand informatii false chiar si dupa ce va sunt explicate de Horatiu si pretextand ca anumite segmente sunt inutile? Ma rog...

Ionut

Senzationalul vinde, nu? Chiar si in munca ONG-urilor. :)

drrond7

Luati-o si voi ca o gluma, asa ca sa ne mai descretim fruntile, ca tot suntem in tensiunea astepatarii(lor)!...

Carpe Diem!

Io

Oamenii, ieri a aparut un norisor cam prea bogat in Iod 131 (izotop radioactiv) deasupra Finlandei, s-a intins azi peste Norvegia si Nordul Germaniei si cel al Poloniei! Concentratia nu e mare si nici periculoasa (nu se cunoaste inca sursa). Daca auziti vreo veste la tema in urmatoarele zile si aveti copii mergeti la medic sa le dea niste iod. Pastile. In felul asta daca ajunge si pina la noi (e improbabil) iodul de la medic "ocupa" locul (in tiroida in principal) si cel radioactiv nu se poate cantona in organismul copilului, capacitatea de stocare a organismului fiind limitata. Asa s-a facut si cind cu Cernobilul, am fost direct implicat. Credeti-ma, nu e deloc vesel sa chiraie ca naiba contorul Geiger linga o salata verde sau o brinza in piata.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

vancouver

@pasadia, nu ma ocup de pagina de facebook Construim Romania. Nici eu nu am facebook si nu ma intereseaza facebookul in general - ca atare nici nu urmaresc acea pagina.
Pe de alta parte am incercat sa ma prind ce vrei sa spui, dar nu prea pricep... Cat despre ceea ce scrie horatiu acolo, da, este f. clar si cred ca este si vizibil comentariul. Nu vad ce ar mai fi de spus in plus.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

pasadia

Evident, in viziunea ta nu e nimic gresit. Nici cand afirma ca licitatia pe CoBra 5 ar fi finalizata (which is not), nici cand afirma ca ar avea finantare asigurata. Dar in mod sigur e inutil.
Pe de alta parte PiSi nu are finantare asigurata, vezi Doamne. Si proiectul e in mod sigur pierdut, ce conteaza ca nu e chiar asa?

Sincer iti spun: atunci cand ai fost prezentat ca fiind din partea Ascoro am fost surprins. Nu ma astept sa il girezi pe Baiazid si modul sau de exprimare sau filosofa sa (nici din partea lui myid nu ma asteptam, dar macar el are circumstanta atenuanta data de faptul ca pare mai putin activ). Dar devine din ce in ce mai clar ca ii impartasesti punctele de vedere intrutotul. E deranjat doar ca pastrezi, ocazional, aparentele sub forma: "nu eu am spus / nu eu am gandit asta".

Ionut


Harry


myid

@pasadia

Nu inteleg de unde ai dedus ca transmitem informatii gresite.

Noi nu l-am contrazis pe Horatiu, chiar deloc. Si cred ca si Horatiu a inteles asta.
Chiar nu inteleg reactia ta.
Cu totii ne dorim prioritizarea Sibiu-Pitesti ( chiar si eu brasovean ) in defavoarea Brasov-Comarnic, cel putin in perioada urmatoare
Ideea mesajelor din mass-media a fost ca se doreste din nou scoaterea la lumina a CoBra, si omorarea PiSi.

+ SF-ul pentru Selimbar-Sibiu putea fi finalizat si incepute procedurile de licitatie. In shimb au re-inceput procedurile pentru Cristian-Brasov.

Am vrut sa atragem un semnal de alarma.Nothing else.
PS : vancouver nu se ocupa de pagina de facebook.