News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

petrarca

Nenea_hartia este un internaut serios, si pe wiki si traducator de filme si seriale, de infrastructura ce sa mai vorbim, felicitari !


Babylon 5 (1994)
Genul: Actiune, Aventura, Sci-Fi

Traducător: nenea_hartia

Uploader: Octav

Informații: Cinemagia, TvPedia

Comentarii: 0

Descărcări: 1

valexandru

@petrarca Un simplu search pe net cu nenea_hartia arata cat de multe lucruri face el.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"


Ionut

Foarte tare clipul!

http://www.youtube.com/v/0vVz1Tcll_c
via Adevarul

Incredibil cat s-a schimbat capitala!!! Mai ales Piata Victoriei, aproape de nerecunoscut.

bogdymol

^ Ce faaaain :) La minutul 25:35 e comuna Ieud, jud. Maramures, unde au trait bunicii mei :)

Cateva poze facute de mine acolo:

Peisajul din deal:



Biserica alba = biserica noua ortodoxa
biserica veche, din dreapta, traditionala - Biserica de lemn din Ieud Șes
in padurea din stanga-sus e cea mai veche biserica de lemn din Romania - Biserica de lemn din Ieud Deal





Si un filmulet facut de mine acolo acum cativa ani (cu fundal sonor local!)

http://www.youtube.com/v/_j2bVmyxsko
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Nu stiam ca ai radacini maramuresene! :D Superbe locuri, superbe! Pacat ca drumurile sunt foarte rele, dar peisajele sunt geniale. Si oamenii.

davyl

Multumesc pentru bucatica asta de Maramures, bogdymol! Nu am fost niciodata si imi doresc f. mult sa ajung pe acolo... Dar curand, curand :)

ionu000


bogdymol

Salutare!

Normal ca ne plac drumurile lor. Daca vreti sa vedeti mai multe filmari uitati-va pe canalul celui care a facut clipul de mai sus (FreewayJim) si o sa vedeti o gramada de drumuri impecabile.

De poza lui de pe facebook nu mai zic nimic...

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Like! :lol:
Americanii au sosele, nu gluma. :) Singura parte proasta este ca sunt vechi multe segmente. Dar in rest, au o retea extraordinara.

PS: welcome, te asteptam cu stiri/vesti/comentarii! :D :cheers:

davyl

Bine ai venit ionu000! Sa ne mai aduci si alte poze tot atat de superbe!

valexandru

Asa arata trecerile de pietoni din Ramnicu Valcea din apropierea scolilor:




si un bonus, un fenomen interesant:



"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

iuli

WOW!!! Mie imi place cum sunt marcajele chiar daca pare a papagal la prima vedere si ma gandesc ca au costat enorm... Cu pista de biciclisti nu prea sunt impacat pentru ca se afla pe carosabil dar trecem cu vederea.
Cel mai mult imi plac acele bumpere. Sunt mult mai soft pentru saracele suspensii.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

valexandru

   Stiu, si mie imi plac. Rosul ala se vede extrem de bine noaptea si verdele ala de pe pista de biciclete din intersectie la fel! Celelalte treceri de pietoni din oras difera doar prin faptul ca nu mai scrie "Scoala".
   Intr-adevar sunt mult mai moi. Deci e win-win de ambele parti, deoarece si pietonii pot trece mai usor in asftel de cazuri.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

Wadan

QuoteAutorităţile locale au votat favorabil pentru o asociere în vederea construcţiei a cinci parcări subterane în Timişoara

Consilierii locali au votat, în unanimitate, în şedinţa extraordinară de joi, proiectul privind realizarea unor parcări subterane în Timişoara, proiect care acum mai bine de o săptămână nu obţinuse numărul necesar de voturi.

Consiliul Local a aprobat asocierrea Administraţiei Domeniului Pupblic cu două firme, una din Braşov şi una din Graz (Austria), companii interesate să construiască cinci parcări subterane în zona centrala a oraşului...

Sursa


Are cineva idee cum ar putea realiza parcari subterane sub niste parcuri fara sa le distruga?