[B] Pasajul Metalurgiei-Turnu Magurele

Started by Dragosdimitrescu, July 08, 2020, 03:45:00 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cosminn

Circulația pe pasajul Europa Unită, aflat la intersecția străzii Turnu Măgurele cu bd. Metalurgiei, a fost deschisă marți seară, la ora 22.00.

Sursa + video

AlinAlecu

Salut, Am făcut aseară o filmare de la sol cu Pasajul Europa Unita.


Vizionare plăcută!

bekxy

#212
Direcția Fântâna Florilor - Metalurgiei - dreapta pe bretea pasaj - Luică x Brâncoveanu e un coșmar sinistru. Am fost aseară pe la 6. Vreo 20 de minute ca să depășesc rahatul ăsta.

Semaforizarea sub pasaj e în 4 faze, breteaua e cu 2 benzi care înainte de final se gâtuie în una, iar pe prima bandă a bretelei e și stație de autobuz. Combinat cu direcția preponderentă dinspre Metro - respectiv stânga spre Brâncoveanu, breteaua asta e, la orele de vârf, aproape de ne traversat. Piece of shit. Pe pasaj nu era traficul de pe bretea. Evident, semaforul de la Perșu, un alt cataclism, contributor major la cataclismul de pe bretea. Ar trebui făcut ceva "turbo" acolo, ar mai fi loc de o bandă în dreapta.

Așa e când, în loc să faci studii de trafic, te apuci de plantat castraveți cu leduri.

bekxy

Am uitat să vă zic că la intrare pe bretea nici măcar nu e semafor, e cu breteluță și liber la dreapta. Păcat că la dreapta nu e și liber.