Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

iulius

o alta intrebare, A3 C.Turzii-Tg Mures va fi "legata" si de centura Tg.Mures -directia Reghin? mersi

alecu26

A3 nu. Normal acolo legatura ar fi prin autostrada Tgm-Iasi.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Pe google maps A3 se termina undeva intre Leordeni si Cristesti, deci who knows :)

nenea_hartia

Quote from: radudanutz on October 24, 2014, 08:42:23 AM
campanie electorala, pana nu o sa vad cu ochii mei nu cred

http://www.turnulsfatului.ro/27635/ministrul-transporturilor-anunta-inceperea-lucrarilor-la-centura-ocolitoare-a-mediasului.html
Quote from: alecu26 on October 24, 2014, 08:43:42 AM
s-ar putea totusi sa fie raspunsul la intrebarea noastra...care va fi urmatoarea licitatie.
Deocamdată e doar revizuirea SF-ului. Eu nu m-aș bucura prea tare, pentru că e a treia oară (!). Pe la a doua, acu' parcă vreo trei ani, m-au trimis și pe mine să mă bag în seamă prin Mediaș, dar oamenii de acolo îmi râdeau cu toții în nas: ,,na, vezi' de treabă, domne', că mai vii matale o dată". N-au greșit cu mult, doar că de data asta se duce altul... :lol:

Ionut

Seful CNADR il contrazice pe Bojin: centura Timisoarei nu are finantare
Directorul general al CNADR, Narcis Neaga, admite într-o scrisoare oficială că Centura de Sud a Timișoarei nu este prinsă în niciun program de finanțare. Mai mult, Neaga afirmă că nici măcar nu a fost propusă pentru finanțare. Șeful CNADR îl contrazice astfel pe președintele CJT, Titu Bojin, dar și pe alți lideri ai PSD Timiș, care au susținut că lucrarea a primit finanțare de la guvern.

Pe forumul de discuții peundemerg.ro, unul dintre utilizatori a pus o întrebare pe adresa Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri din România (CNADR), referitoare la stadiul proiectelor de execuție ale mai multor variante de ocolire pentru mai multe orașe.

DeBanat.ro

NGC

#1880
Centura Mihailesti

Decizia CNSC din 07.07.2014
http://www.cnsc.ro/wp-content/uploads/decizii/decizii-2014/decizie-2040.pdf

Decizia CAB de azi, 30.10.2014
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000317991&id_inst=2
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Completul 12 recurs NCPC
Tip solutie: Recurs (alte soluţii)
Solutia pe scurt: Admite cererea de sesizare a Curţii Constituţionale cu excepţia de neconstituţionalitate. Dispune sesizarea Curţii Constituţionale cu excepţia de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art.I pct.4 din OUG nr.51/2014. Respinge excepţia lipsei garanţiei de bună conduită. Respinge ambele plângeri, ca nefondate. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi.30.10.2014. Opinie separartă: Dispune sesizarea Curţii Constituţionale cu soluţionarea excepţiei de neconstituţionalitate. Admite excepţia lipsei garanţiei de bună conduită. Respinge plângerile. Pronunţată în şedinţă publică, azi 30.10.2014.

rocklee

mai pe intelesul nostru carei decizia  :o....cine o cistigat... >:(

Tavi

N-a câștigat nimeni Roklee ... am pierdut noi ...  :(

udar

#1883
Centura Domasnea marcaje finalizate 

MNU

Adica, pentru niste amarate de marcaje a mai stat inchisa din septembrie pana azi. Prin 10 septembrie asfaltul era gata. Probabil pana in Ianuarie pun si indicatoarele... penibil.

Lvs_tm

Nu cred ca mai asteapta pana in Ianuarie. Ii da drumul acum sa poata sa mearga lumea la vot.  :-[

NGC

Quote from: rocklee on October 30, 2014, 07:01:03 PM
mai pe intelesul nostru carei decizia  :o....cine o cistigat... >:(

Se vor reevalua ofertele EXPRESCONSTRUCT si TEL DRUM dupa decizia CAB din 30.10.2014.

disney

#1887
Aici gasiti multe informatii despre lucrari la centuri in raspunsul de astazi al CNADNR.

rocklee

am vazut ce raspuns au dat la centura radauti cata nesimtire   >:( >:(

florin74

Nici răspunsul de la centura alesd sau stei nu este mai breaz. Penibili, au pus acciza suplimentara si dupa 6 luni nu misca nimic ,din lipsa de fonduri. Si pe proiete finantate din fonduri Ue.