Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

MHN

Alte imagini cu Centura de NE a Timisoarei de la bogo74
Quote from: bogo74;84577540











by bogo74

MHN


davyl


MHN


davyl

Quote from: MHN on October 13, 2011, 12:41:18 AM
Quote from: davyl on October 11, 2011, 03:39:56 PM
Superbe pozele! Multumim MHN!

Intregul merit este al lui bogo74...
Atunci sa ii multumim si lui bogo74. Oricum, centura arata superb!

flanker1

Intreb pe @davyl (stiu ca e la zi cu asta:) ) dar si pe toti forumisti: centura TSeverin s-a deschis pana la urma?

davyl

Quote from: flanker1 on October 15, 2011, 03:30:26 PM
Intreb pe @davyl (stiu ca e la zi cu asta:) ) dar si pe toti forumisti: centura TSeverin s-a deschis pana la urma?
Ar fi trebuit sa fie gata pentru ca am vazut imagini undeva pe net cu centura terminata. Constructorul a declarat ca e gata in 2 saptamani si asta era prin august...Si suntem in octombrie si tot nu a fost terminata.

Centura este deschisa partial (8 km cu intrare venind dinspre Orsova) dar ceilalti 4 km nu stiu inca daca i-au inaugurat... (iesirea spre Craivoa). Si eu sunt interesat de informatie asa ca si eu rog pe cei care au informatii proaspete sa ne lumineze...


davyl

Quote from: Ionut on October 18, 2011, 07:50:06 PM
:wtf:

http://www.youtube.com/v/KCXhtIYdoIs
Multumesc mult pt video Ionut!

Sa le fie rusine ca nu sunt in stare sa se coreleze si sa faca o treaba buna macar in ceasul al 12-lea!

Este o dovada clara, pe fata, a incompetentei celor sunt factori decizionali in infrastructura. Daca acea zona ar mai fi avut un drum care facea aproape acelasi lucru, as fi inteles, dar avand in vedere istoricul acestei centuri si cat a fost asteptata (si de cate ori au amanat termenele de finalizare) nu pot decat sa ma repet: SA LE FIE RUSINE!

Ionut

QuoteCentura de trafic uşor a Iaşiului, blocată înainte de a începe



A doua porţiune din şoseaua ocolitoare a municipiului, varianta prin Cicoarei, a fost contestată de o firmă.

După ce asfaltarea variantei de trafic greu a centurii Iaşiului este tărăgănată de trei ani, proiectul de construcţie a încă 8,17 kilometri de drum din varianta de trafic uşor a legăturii rutiere este blocat înainte de a fi organizată licitaţia. Procedura, programată pentru data de 7 noiembrie a fost contestată de o companie din Iaşi acum două săptămâni pe motiv că documentaţia care stă la baza contractului ar fi nelegală şi abuzivă.

sursa: Adevarul

Ionut

Colegul bogdymol devine faimos. Din nou. :D
In Adevarul despre Centura Timisoarei.

Ionut

#26
Asta da minune!  :pounce:

QuoteDeschidere pentru centura Clujului

Centura de ocolire a Clujului de pe ruta Vâlcele - Apahida a fost deschisă traficului rutier. Centura a fost dată în folosinţă deşi ea încă nu este finalizată. Există un tronson de circa un kilometru care va fi gata abia în iunie 2012. Valoarea de până acum a lucrărilor este de aproape 660 de milioane de lei, de câteva ori mai mare decât valoarea prognozată iniţial. Inaugurarea de vineri a fost realizată cu două săptămâni şi jumătate faţă de termenul asumat prin contract, 10 noiembrie, dar cu o întârziere de trei ani şi jumătate faţă de termenul anunţat la inaugurarea şantierului.

sursa: Romania Libera

Avem si video, multumim!

http://www.youtube.com/v/03ohtxw3vrI

flanker1


flanker1


Ionut

Quote from: flanker1 on October 24, 2011, 02:47:21 PM
mersi Ionut :) care a fost gresala?

Ai scris "flashh" (doi h) in loc de "flash". :)
Merci pentru filmulet! :cheers: