Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

NGC

Iar o pitulice raporteaza o alta veste buna. Detalii zilele viitoare.

alecu26

Radauti?
Bârlad?
regia proprie de la Carei?

de unde pot veni vesti bune pe zona centurilor?
Drumurile noastre POATE;

pasadia

As vrea sa sper ca e ceva mai relevant, gen Timisoara, Bacau sau pasajele de la Arad.

Ionut

Bacau? Nu cred... ar fi scris NGC pe thread-ul A7. :)

alecu26

A...de centura TM am uitat.

Sa finalizat faza de evaluare tehnica???

Bacau si eu cred ca e pus la autostrazi.
Drumurile noastre POATE;

ion59

Sau centura Caracal. Că este gata! Nu știu ce așteaptă!

marinul

Sau centura Oradea :) primaria ă predat anul trecut sf-ul parca

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


perfidus

#4927
Centura Tg. Jiu sigur nu este, fiind in continuare mari probleme cu exproprierile dar si cu planurile parcelare. Scriu in topicul dedicat .
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

cristi767

Sau ceva de pe la Beiuș? Că s-a mai postat că ar trebui să înceapă lucrările.

NGC

Quote from: NGC on September 18, 2017, 11:34:28 PM
Iar o pitulice raporteaza o alta veste buna. Detalii zilele viitoare.

E vorba despre VO Satu Mare.
Stiti deja ca in Iulie s-a facut predarea amplasamentului. Pitulicea a raportat despre faptul ca au trimis factura pentru avans si ca a ajuns la destinatie.

NGC

Intre timp am mai aflat ceva despre o alta VO, dar va zic abia maine.

NGC

Quote from: alecu26 on September 19, 2017, 09:02:36 AM
Bârlad?

Am uitat sa raspund. Licitatia asta e contestata. Cel mai probabil se va amana din nou.

alecu26

Drumurile noastre POATE;

NGC

Quote from: NGC on September 20, 2017, 10:06:37 PM
Intre timp am mai aflat ceva despre o alta VO, dar va zic abia maine.

^^^ Acum pot sa va spun.

Quote from: NGC on August 29, 2017, 09:21:13 AM
Quote from: NGC on November 26, 2015, 07:06:18 PM
Noua VO Busteni

CNADNR a lansat azi licitatia [164668] / 26.11.2015: "Proiectare si executie Varianta de Ocolire Busteni: Obiectiv 1 Busteni Sud km 0+000-km 1+020".
"Durata de implementare a contractului: 33 luni: Perioada de proiectare - 3 luni, Perioada de executie - 6 luni; Perioada de garantie - 24 luni."
Valoare estimata: 17,918,000.00 RON fara TVA
Deschidere oferte: 22.12.2015
Fonduri: "Alte fonduri"

Dupa cum observati, deocamdata nu se va face tot proiectul prevazut in traseul complet.

"Pe surse", la noua VO Busteni stam exact invers ca la noua VO Comarnic.
A castigat asocierea condusa de ALPENSIDE, dar asocierea condusa de NEXT LEVEL EUROPE a contestat.

Dupa cum era logic, CNSC a acceptat contestatia NEXT LEVEL EUROPE si a obligat CNAIR sa reevaluueze oferta lor.

S-ar putea ca ALPENSIDE sa conteste la CAB, dar, in mod normal, ar trebui sa li se respinga contestatia si pana la urma sa castige tot NEXT LEVEL EUROPE.

alecu26

Eu unul am o veste mult mai naspa despre una din centuri. Dar sa vedem dacă se confirma zvonurile măcar din doua surse.
Drumurile noastre POATE;