Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


pentium10

^^^ foarte mult asteptam, avem aparatele si drona pregatite :)
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

aditd

#3842
"Odată cu reluarea lucrărilor de execuţie, solicit Antreprenorului să se organizeze astfel încât
să poată finaliza proiectul în termenul stabilit şi vom urmări împreună bunul mers al acestora"

Dupa ce proiectul a fost blocat aproape 1 an si ceva ... mai sunt sanse de asa ceva?

mircea

Foarte probabil se referă ca termen de x luni

Granata06


alecu26

Si preferara mea...Tecuci?

Zilele astea ar trebui sa avem conferinta lunara de presa a lui Homor si/sau actualizarea tabelului.
Drumurile noastre POATE;

NGC

Quote from: NGC20 on April 26, 2016, 02:31:48 PM
Quote from: NGC20 on March 24, 2016, 09:44:06 PM
Quote from: NGC20 on March 19, 2015, 07:57:05 AM
Licitatia pentru "Revizuire/Actualizare Studiu de Fezabilitate pentru ,,Varianta de Ocolire Medias"" a fost finalizata, dar rezultatul a fost contestat de LUCA WAY.

[...]

CNSC a emis alaltaieri decizia.

Quote
[...] Obligă autoritatea contractantă la depunerea diligenţelor pentru obţinerea sursei de finanţare în vederea implementării contractului şi la finalizarea procedurii, în termen de 30 zile de la data primirii prezentei.

[...]

Deci daca ei demonstreaza ca au facut tot ce se poate si chiar nu au gasit fonduri, pot sa si anuleze licitatia.

Nu am vrut sa mai scriu despre asta pana cand nu este rezolvata noua contestatie, dar va zic totusi ca CNADNR a anulat din nou licitatia, iar LUCA WAY (loc 1) a contestat din nou la CNSC.

FRS

Are cineva vreo informatie/noutate legat de VO Satu Mare?

alecu26

tot acolo...unde o stii. Contract semnat fara ordin de incepere, ca trebuie rezolvata problema surselor de finantare.
Drumurile noastre POATE;


TibiV

Vezi penultimele 4 postări de pe pagina precedentă.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Quote
Bucureşti, 26 mai /Agerpres/ - Podul Giurgiu - Ruse ar urma să fie gata până în noiembrie, stadiul de execuţie a lucrărilor fiind în prezent de 84%, a anunţat joi ministrul Transporturilor, Dan Costescu.

"Podul Giurgiu peste Dunăre, care este acum la 84%, va fi finalizat până în luna noiembrie. Centura Bucureşti A1 - DN7, de asemenea va fi finalizată până în decembrie. Acolo sunt nişte probleme cu 5 proprietari ale căror exproprieri trebuie lucrate cu foarte mare atenţie şi cu foarte mare aplecare pentru a nu rata termenul. Este o provocare pentru serviciul care se ocupă de acest lucru în cadrul companiei", a spus Costescu.

??....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Morosanu

Aceleasi bla-bla-uri de 25 de ani. Nicio noutate nimic, nimic, nimic........
Politica distruge tot ce atinge.


GDPR

Homor:
QuoteStadiul fizic al lucrărilor la centura rutieră a municipiului Bucureşti, între autostrada A1 - drumul naţional DN 7este de 47%. O problemă în derularea acestui contract a fost exproprierea suprafeţei de teren suplimentară culoarului iniţial. În acest moment am rezolvat această problemă. În aceste condiţii, consider că Antreprenorul nu mai are scuze sau motive să întârzie proiectul. Problemele generate de relocarea utilităţilor consider că pot fi rezolvate prin dialog direct, permanent şi persuasiv.

http://cnadnr.ro/docs/comunicate/Comunicat%20CNADNR%20SA%2027%2005%202016%20vizita%20santier%20CB.pdf

Dar Decizia de Expropriere a iesit? Eu stiu ca nu.