News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer

Quote from: cove_adrian on February 19, 2018, 10:49:00 AM
Despre centura Barladului ce se mai aude?
Unele "guri" spun ca in 2018 vom vedea/afla firma de executie desemnata.
Quote from: tom_sawyer on February 19, 2018, 01:18:43 PM
^ are termen de evaluare a ofertelor 23.02.2018

Acum e 23.04.2018 18:00

Ionut

Sova la TVR despre CoBra, centurile la Busteni si Comarnic, vezi min 06:15-10:12.

danutzu_1069

#5267
Eu nu am rezistat sa-l mai ascult cum bate campii..

Ionut

Nu zice nimic deosebit. Nu a explicat clar ca de fapt "Centura" Comarnic va fi muzeu. La nord nu avem conexiunea centura-DN1 in acest contract. Poate va fi intr-un contract ulterior.

danutzu_1069

#5269
Zicea ceva, ca la Comarnic se oprește in CF, nu are "subtraversare"???, nici fezabilitate, nici contract...
Este subtraversarea comuna cu cea a DN-ului?

TibiV

Daca imi amintesc bine, la centura Comarnic faza/etapa I este fix pana in CF300/DN1...
Adica nu cuprinde si subtraversarea CF/DN.
Ne-a explicat NGC in urma cu niste pagini (cred ca multe pagini...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Quote from: NGC on February 01, 2018, 08:30:11 PM
Quote from: kumar on February 01, 2018, 08:13:11 AM
@NGC stii de ceva castigator pentru studiul de fezabilitate al centurii Zalau??

Quote from: NGC on December 06, 2017, 09:56:25 PM
Valabilitatea ofertelor e pana in 19.12.2017, dar va trebui sa fie actualizata.

Am uitat sa va spun ca in 29.11.2017 s-a incheiat etapa de evaluare tehnica (plus DUAE) si ca asteptam contestatii, si asteptam si finalizarea evaluarii financiare plus alte contestatii.

Va tin la curent cand mai aflu ceva.

Drept sa zic am uitat de aceasta licitatie.

Nu am informatii la zi, dar stiu ca mai demult termenul pentru evaluarea ofertelor a fost modificat si ca acum este 28.03.2018.

O sa incerc sa aflu noutati. Sa vedem ce ne zic vrabiutele. ;)

Nu e suficient ca vrabiutele sa zica ceva. Mai trebuie sa tin si eu minte sa va zic mai departe. :p :lol:

Noroc ca ieri am dat intamplator peste anuntul de atribuire si mi-am adus aminte sa verific daca v-am zis sau nu. :D

Contractul a fost atribuit catre SEARCH CORPORATION contra 3,396,505.99 RON plus TVA.

NGC

#5272
^^^

Quote from: NGC on October 03, 2017, 02:44:27 PM
VO Zalau

Ofertele pentru "Servicii de Reactualizare STUDIU DE FEZABILITATE, intocmire PROIECT TEHNIC si DETALII DE EXECUTIE pentru Varianta de Ocolire a Municipiului Zalau, Etapa 2, intre DN1F km 76+625- DJ191C":

   5.395.452,65 RON fara TVA    Valoare estimata
1. 3.396.505,99 RON fara TVA    Asocierea SC SEARCH CORPORATION SRL - SC BEST CONSULTING & DESIGN SRL
2. 4.300.000,00 RON fara TVA    Asocierea SC EUROCERAD INTERNATIONAL SRL - SC TOTAL ROAD SRL - SC ADURO IMPEX SRL

NGC

Si pana nu uit, imi las aici o notita.

Avem castigator desemnat si la licitatia pentru "Servicii de de Elaborare SF+PT+DE+AT+ DTAC pentru obiectivul: ,,Varianta ocolitoare Giurgiu"" si parca s-a terminat si perioada de contestatii.

Nu stiu deocamdata care este "scorul final", dar incerc sa aflu si apoi sa va zic. Sau poate se lauda astia intre timp. ;)

kumar

^^
Locurile din lista de oferte sunt inversate sau cum a castigat Search?

NGC

Observatia este corecta.
Am inversat preturile si pozitiile in lista ofertantilor, iar in alte 2 mesaje din alte topicuri am scris "06.03.2017" in loc de "06.03.2018". Se mai intampla atunci cand scrii mesaje la ore inaintate. :p
Multumesc pentru atentionare. Am corectat acum.

NGC

Quote from: NGC on February 11, 2018, 07:35:41 PM
Sa va dau si eu o veste buna.

VO Suceava

Un pitigoi ratacit prin nameti a raportat zilele acestea ca este foarte aproape lansarea licitatiei pentru ce mai este de facut la VO Suceava si ca lucrarile ar fi estimate pe la vreo 88 milioane de RON fara TVA.

Licitatia a fost in sfarsit lansata.

NGC

CNAIR a lansat astazi licitatia "VARIANTA DE OCOLIRE SUCEAVA".

Valoare estimata: 87,652,226.89 RON fara TVA

Termen depunere oferte: 25.04.2018

Durata contractului: maxim 9 luni perioada de executie a lucrarilor si 60 de luni perioada de garantie a lucrarilor.

Fonduri: Bugetare


CLAUZA

Quote6. Incheierea contractului de achizitie publica este conditionata de obtinerea/aprobarea finantarii lucrarilor din fonduri de la bugetul de stat si/sau fonduri europene nerambursabile, semnarea contractului fiind posibila doar in situatia in care se respecta dispozitiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intra sub incidenta legislatiei privind finantele publice. In cazul in care, indiferent de motive, obtinerea/aprobarea finantarii lucrarilor din fonduri de la bugetul de stat si/sau fanduri europene nerambursabile nu se realizeaza, Autoritatea Contractanta va aplica prevederile art.212 alin(1) lit.c) teza a II a din Legea 98/2016, fiind imposibila incheierea contractului de achizitie publica.

AFC

Habar nu am unde sa pun fotografiile de mai jos. Este drumul de racord al Vămii Giurgiu cu DN-ul către București.
E rușinos si strigător la cer. Atâta nesimțire si nepăsare e de neimaginat


































Powered by API/PUM imgur uploader
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

mihaihedes

#5279
Și noi ne plângem de DN-uri. Ferească Dumnezeu. Parcă e drum de câmp.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk