Centuri rutiere în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:48:25 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

Homor astăzi în faţa Comisiilor de Transport din Parlament:

Am vizitat acum 10 zile centura Suceava. E făcută 85%, dar sunt probleme cu unele lucrări. S-au folosit materiale proaste, am cerut celor din Companie să facem noi un proiect şi să facem noi reparaţiile. După aia organizăm licitația pentru restul de 15%.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Daca nu e topic-ul potrivit, o sa mut pozele. E proaspat inauguratul "DX" din Oradea. Primele 2 poze sunt facute de pe pasarela pietonala ce face legatura intre Ciuperca si oras, trecand peste CF si DX, iar ultima din varful dealului Ciuperca.



Eurocopter


Atila60

Pe centura de ocolire a orasului Carei a aparut si primele utilaje,un buldozer si un excavator in zona podului CF.In rest liniste totala.Vreme buna avem ,dar muncitori ioc,nu imi dau seama ce se asteapta.Va rog cei care vor sa se aventureze sa faca poze sau filmari pe traseu nu aveti nici o seansa sa intrati pe centura,mai ales cu masina din cauza snturilor si barierelor de balast.Dupa cum se lucreaza la centura nu va fi finalizat nici in acest an.Se preconiza Mai Iunie.Abureli

marinul

Revin cu intrebarea despre centura Sacuieni, lucrarile sunt  executate 50% si s-a reziliat contractul. Care e planul de reluare a lucrarilor?

pentium10

#3605
Quote from: Eurocopter on April 05, 2016, 05:06:12 PM
Centura Targu Mures.

Ar trebui postat si in  Arhiva luarilor de pozitie/solicitarilor oficiale API http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=377.15
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Horațiu 87

#3606
Quote from: myid on April 05, 2016, 11:08:27 AM
acum ceva vreme am trimis o solicitare DRDP Brasov referitoare la situatia lucrarilor de executat pentru Centura Ocolitoare Brasov

Stie cineva de ce "Faza a2-a" este la acest nivel scazut, eroare de comunicare ?  si ce inseamna aceasta "Faza a 2-a" ?

faza 1 cred ca se refera la lucrarile decontate din POST 2007-2013, iar faza 2 la lucrarile decontate din POIM 2014-2020 (parerea mea, sa ma corecteze cineva daca gresesc)

alecu26

Quote from: pentium10 on April 06, 2016, 11:40:03 AM

Centura Targu Mures.


Nu ar fi chiar asa de trista situatia. Am vb cu cineva din AECOM si au primit ordinul de remobilizare a personalului cheie. Cel mai probabil in termen de zile....hai sa zicem saptamani se reincep lucrarile.

Dar restul cestiunilor sunt in regula? Mediu, AC, finantare pe POIM?
Drumurile noastre POATE;

__dir

#3608
rezilierea la centura Bacau pe cand?

@allex ai mai ajuns prin zona?

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

pentium10

#3610
^^

Ce rol are AECOM la centura Tirgu Mures? Parca Copisa a primit.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

alecu26

Aecom e Consultanta.

la Bacau nimic pe Facebook?
Drumurile noastre POATE;

florin74

Cred ca le-a picat greu saorma de la ultimul chef si au intrat in post.  :lol:

__dir

Se pare ca nu stiu cand vor incepe, cel putin asa mi-au raspuns pe FB cel de la EKO.


alecu26

nu e un semn bun când constructorul nici macar nu stie când va incepe.
Drumurile noastre POATE;