Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

Hai ca pun eu cateva poze aici:





















Asta ma depaseste:









Iarasi un ocol fara sens?

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog




NGC

A fost lansata licitatia 158543 pentru "Întretinere si reparatie Coridor IV Paneuropean, tronson Lehliu Constanta intre km. 150+000/179+000; 179+000/210+000; 210+000/216+000".  8)
Durata contractului: 60 zile incepand de la data atribuirii contractului


alinuttt

Iata viteza maxima de circulatie de pe tronsonul Sighisoara-Coslariu, dupa ce vor fi gata lucrarile:
-> 65 km/h de la iesirea din Sighisoara si pana la primul tunel
-> 160 km/h de la tunele si pana la halta Bratei
-> de la halta Bratei si pana la Medias vitezele vor scadea treptat din cauza curbelor (160-120-100)
-> 80 km/h in statia Medias
-> 160 km/h Medias-Campu Libertatii
-> 100 km/h Campu Libertatii-iesirea din Blaj
-> 120 km/h de la iesirea din Blaj si pana la iesirea din Craciunel
-> 160 km/h Craciunel-Mihalt-podul peste Mures.

alinuttt

Daca tot s-a pomenit pe la Digi24 de tronsonul Coslariu-Vintu de jos, am zis sa va arat un nou reportaj de amplore, tot din lun aprilie, de 6 zile mai exact, nici de aceasta data, pozele nu imi apartin.
http://s1298.photobucket.com/user/AndiCFR/library/Lucrari%20C4%20Coslariu-Vintu%20de%20Jos?sort=2&page=1
Imi cer scuze, nu am timp sapostez pozele.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nenea_hartia

WTF :o??? Nu-mi spuneți că e o iluzie de la zoom, curba e maxim între două fețe de stâlp. Și nu e singura anomalie din fotografii...
Oricum, mulțumesc tuturor celor care au pus poze, sunt grozave.

Quote from: iuli on April 06, 2015, 07:06:03 AM


igorashu



neobluenet

@nenea_hartia: acolo este un podet in lucru si limitare la 30 la ora, dupa zona aceea se revine la viteza stabilita (VS). Sunt mai multe zone in lucru in care sina nu este dreapta. Mai mult ca sigur ca dupa ce se finalizeaza celalalt fir, problemele vor fi remediate.

horatiu.cosma

Super pozele, multumim. Sper sa se tina de lucru, si sa termine anul acesta pe cat mai multe tronsoane in care acum avem un stadiu fizic de peste 60%. Intr-adevar sunt multe poze in care sinele par curbate pe o distanta scurta, acolo am impresia ca nu se poate merge cu mai mult de 20-30 la ora. Sper sa se rezolve cat mai repede, si sa pot merge de la Alba Iulia pana la Sighisoara la anul cu macar 120 la ora(media).