Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.


alin_simeriaveche

#766
Am vazut acum 2 saptamani din Dn7 dupa halta Turdas gropi arheologice sau ce o fi pe aliniamentul noului traseu Cf ce va indulci curba.

alecu26

va trece din nou prin faimosul sit Turdas, care pe Straco i-a blocat vreo 6 luni. Nu-i bai.
Drumurile noastre POATE;



cutter

Raport de monitorizare din 6 dec 2014 pentru tronsonul Micăsasa-Coșlariu:



cutter

Raport de monitorizare (stadiul de execuție și financiar) pentru Vînțu de Jos-Simeria:


cutter

Raport monitorizare (stadiu execuție, financiar, probleme tehnice) pentru Frontieră - Curtici - Arad - km 614:



cutter

Raport de monitorizare (stadiu execuție, financiar, probleme nerezolvate) pentru Sighișoara-Ațel:


cutter

Raport de monitorizare (stadiu financiar, execuție, probleme nerezolvate) pentru Vînțu de Jos-Coșlariu:


cutter

Raport de monitorizare (stadiu execuție, financiar, probleme nerezolvate) pentru tronsonul Ațel-Micăsasa:


alecu26

multumim.

Greu de spus cand se va circula cu o viteza decenta pe aceste tronsoane....adica macar sa inceapa sa fie ridicate din restrictiile cauzate acum de lucrari.

Pe alocuri, din ce am inteles se circula deja pe linia noua.
Drumurile noastre POATE;

disney

@NGC20: Aici este PV-ul de deschidere pentru licitatia 135215 (ERTMS), iar aici este PV-ul de deschidere pentru licitatia 148715 (Podurile de la Dunare).
Pentru licitatia 153517 mai dureaza.

NGC

^^^ Multumesc pentru informatii. Am actualizat situatia in sinteza.
Interesant este ca in SEAP apare 498.297.984,32 RON ca si valoare de atribuire, dar oferta ALSTOM era de 498.281.218,74 RON, deci valori apropiate dar diferite.  :o