News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Marius90

 :cheers: Multumesc de poze bogdymol & panda05 ...m-ați cam lăsat șomer :))

@panda05 - Ai fost cumva în programul acela "O zi cu primarul" ? Oricum foarte "faină" treaba. :)

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"


alin_simeriaveche

Quote from: nenea_hartia on May 12, 2013, 02:24:02 AM
@Chagall:cheers:
Nenea hartia cand mai dai o tura pe la tunele? sau ce mai sti de ele. I Love tunele :) :D

Chagall

Gara Arad

Stadiul lucrarilor, poze de ieri.











Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

florin74

Un articol interesant, din "interior", despre cum s-a atribuit contractul pentru reabilitarea CF Simeria  Vintu de Jos

http://lucianisar.com/banking-at-large/sncfr-planul-de-administrare-si-vintu-simeria/


alecu26

Drumurile noastre POATE;

marcelbanu

Păi nu e vorba că se modernizează Arad - Simeria ?
Eu așa am înțeles...
Ce rost ar avea modernizarea Curtici - Arad
și Simeria - Sighișoara fără Arad - Deva ?
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

anacronox

gara Deva nu va fi modernizata prea repede intrucat spatiul unde functiona fostul restaurant rapid a fost vandut unor chinezi care au facut acolo un magazine de maruntisuri. exista un proces intre cfr si fostul primar al devei si pana la pronuntarea definitive nu va investi nimeni niciun ban intr-un spatiu care nu le apartine

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

alin_simeriaveche

Ma bag si eu ca musca in lapte....va intreb.....ce se intampla cu celalate lucrari? se mai lucreaza la acele tunele?

Xenos


Ai pus degetul pe rana...intre Sighisoara si Alba-Iulia se circula execrabil, ICN 346/347 strange intarzieri cam de 2 ore (!!!), de lucrat mi s-a parut ca se lucreaza doar in zona Danes si doar la niste podete, la un terasament doar cativa km, la tuneluri nimic semnificativ (cel putin nu am vazut).

Mai departe de Alba nu stiu, dar e aiurea ca se lancezeste asa...o sa-si piarda CFR toti calatorii in stilul asta, cu reabilitarile devenite un cosmar!

alecu26

da...am trecut si eu pe acolo...

Tunelurile de la Sighisoara nu se lucreaza nimic, dar absolut nimic.

La fel...si podul peste Tarnave nu e inceput.

Pe la Danes...se lucra ceva, cum a zis colegul...da in modul cel mai clasic....au ajuns sa puna stalpii noi pe cateva sute de metri, iar in rest nici nu s-au atins de calea ferata.

FCC are o statie de asfalt langa Danes.

In rest....se lucreaza....incet, dar se lucreaza.
Drumurile noastre POATE;