Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 36 Guests are viewing this topic.

sebba

daca ar baga trenuri mai dese hotii n-ar mai avea timp sa opereze :D
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

Quote from: Ionut on April 27, 2013, 03:49:51 PM
Perfect. Deci imi explicati care este solutia decisa pentru a stopa furturile? Ca n-am inteles exact...

Cică asta ar fi soluţia:

Banii pe fier vechi, doar în cont bancar
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

lucianxx9o

Dece nu aplica modelul "rabla".
Un tichet cum este rovinieta la care este asociat o foaie gen factura cu toate datele.
-Datele firmei de colectare a fierului vechi.
-Datele de indentitate, CNP... persoanei care vrea sa vanda fierul vechi si datele persoanei care cumpara.
-Cantitate fier Kg.
-Contravaloarea RON.... etc.. .
Dupa cu acest tichet si factura respectiva, persoana se duce la banca si isi scoate banii.



bogdymol

Cateva poze de astazi din Gara Arad (in curs de modernizare ca urmare a proiectului CF Arad-Curtici).

Se executa un pasaj pietonal peste linii:





In poza asta se vede clar: momentan se circula pe liniile 1, 2 si 3, iar restul sunt in curs de modernizare:















Vine trenul românesc...



... sau e austriac?







Cam atat deocamdata.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


panda05

azi in gara Arad pe santier :













eeeeh da, santier :



IT Manager

panda05

continuarea, pe la ora 12 se lucra sustinut in perimetrul garii:







catre baza euroconstruct





multumesc primarului Aradului pentru ajutor in realizarea reportajului:


IT Manager

alin_simeriaveche


nenea_hartia


bogdymol

Da' ce intrare ti-ai facut pe santier...

Bine ca eu tot aveam grija sa nu ma vada nenea paznicu' ce fac, ca eram sigur ca venea si facea pe agentu' anti-terorism + anti-poze.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

sebba

lasa bogdy ca de acum doar panda va face poze, ca are pile :))

panda, n-ai intrebat si tu cand se reapuca dracu odata de pasajele de pe centura?
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

panda05

Quote from: bogdymol on May 08, 2013, 10:09:40 PM
Da' ce intrare ti-ai facut pe santier...

Bine ca eu tot aveam grija sa nu ma vada nenea paznicu' ce fac, ca eram sigur ca venea si facea pe agentu' anti-terorism + anti-poze.
agentu ne-a luat la intrebari dar oficialitatea a raspuns cuminte la intrebari si gata , odata sursa asta de poze gasita o sa mai primim din zona aia poze de pe Nikon-ul primariei  :D , din inside am aflat ca maine e ceva sedinta importanta pe santier despre stadiul lucrarilor- sigur si presa va fi acolo - dar presa oricum nu prea face poze - mai mult un contact din primarie ne va da/ va da si presei poze ...

pasajele sunt cum sunt si o sa mai stea asa o perioada buna - finantarea nu vine de la primarie asa ca mingea e altundeva... mare pacat de ele mai ales de ala care e cel mai aproape de 100%

nu am pile - am profitat doar de oportunitatea ivita .. :banana:
IT Manager


alin_simeriaveche