Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Marius90











Si 2 de la trecerea la nivel de la C.E.T. (prima inspre gara Arad si a doua spre curtici)





P.S. Scuzati calitatea pozelor, le-am facut cu ce am avut la indemana. :)

nenea_hartia



iuli

Mulţumiri de poze!
Dar văd că ai făcut o mică excursie până la centură din gară. Parcă cu maşina pe 6 Vânători nu e aşa de mare distanţa  :D
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

panda05

super poze , am trecut si eu prin gara sa vad - arata tare interesant musuroiul de muncitor la proiectul asta !
Quote from: Marius90 on April 14, 2013, 07:37:21 PM

IT Manager

ciprebbe

@nenea_hartia nu mai sti nimic de pe la Sighisoara? S-au apucat de tuneluri (galerii)?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nenea_hartia

Quote from: ciprebbe on April 18, 2013, 10:54:27 AM
@nenea_hartia nu mai sti nimic de pe la Sighisoara? S-au apucat de tuneluri (galerii)?
Nu:







@alecu26: cum se va executa galeria aici? Coloanele alea mă nedumeresc.


ciprebbe

WTF ????
e fac astia aici? Le pleca dealul ?
Intariri orizontale, coloane verticale..... DINAMITA mai lipseste......

Si dincolo chiar la intrare in Sighisoara, astia parca au pus pamant in loc sa se apuce de scos  :(

nenea_hartia iti multumesc de poze si de info
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

nici eu nu inteleg. sa-mi bag picioarele daca are vreo logica.

dar la intrare, la portal...orice poate fi posibil. O sa incerc sa intreb si eu mai departe.
Drumurile noastre POATE;


lucianxx9o

^^^Poate cneva cu google maps sa arate cum vine acest tunel ca eu nu intaleg nimic ???

ciprebbe

Primele 3 poze sunt de la tunelul din dreapta din imagine(intrarea din stanga a tunelului), iar ultimele 2 , cele ciudate, sunt de la tunelul din stanga imaginii(intrarea dinspre Sighisoara).
Deci pozele nu sunt de la acelasi tunel!
QuoteLocatia celor doua tunele:
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


iuli

De luni, trenul de la București va ajunge în două ore și 40 de minute la mare

QuoteDe la începutul săptămânii viitoare, trenurile Interregio care vor circula între Bucureşti şi Constanţa vor face doar două ore şi 40 de minute, nu peste cinci ore ca până acum. Va fi un test de nouă zile pe una dintre rutele de cale ferată în care statul a investit un miliard de euro, dar pe care trenurile circulă cu viteza redusă din cauza hoților de fier și a lucrărilor neterminate. Trenurile nu vor opri între București și Constanța.
[...]

http://www.digi24.ro/stire/De-luni-trenul-de-la-Bucuresti-va-ajunge-in-doua-ore-si-40-de-minute-la-mare_99239
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Perfect. Deci imi explicati care este solutia decisa pentru a stopa furturile? Ca n-am inteles exact...