Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

alecu26

Deci nu numai eu. :)

Oricum faza de intrat printre balize pentru a merge pe pasaj, aseara am vazut prima data.
Drumurile noastre POATE;

Vice33

Am întrebat la CFR infrastructură dacă s-a primit hotărârea judecătorească definitivă și irevocabilă pentru tronsonul 2c, ilteu-gurasada și am primit următorul răspuns:
QuoteBuna dimineata! Pt Ilteu-Gurasada ieri a fost primit certificatul de grafa, urmeaza sa pregatim doc pt contract. Pentru Gurasada-Simeria s-a semnat deja contractul, am anuntat pe pag de FB inca din 31 august, iar pt Bv-Apata si Cata -Sighisoara ofertele sunt in evaluare.

alecu26

poti sa intrebi pls de ordinul de incepere pe Gurasada Simeria? Dau si eu ceva la schimb.
Drumurile noastre POATE;


Vice33

Quote from: alecu26 on October 10, 2017, 02:12:40 PM
poti sa intrebi pls de ordinul de incepere pe Gurasada Simeria? Dau si eu ceva la schimb.

A zis așa pe data de 1 sept:
QuoteSperam ca si in acest caz mobilizarea ambelor parti sa mentina aceasi implicare. Urmaroarea etapa este predarea amplasamentului, deja au inceput formalitatile, apoi ordinul de incepere, care cf legii are termen de 42 de zile. Vom anunta!

Vice33

Dl. Alecu,

Asa multe birouri vor fi la Barzava pentru KM614-SImeria...? Aici va fi "creierul" organizarii de santier...?   :lol: :lol:

alecu26

Drumurile noastre POATE;

District EA

După relief e Bârzava, dacă era Păuliş trebuia să se vadă şi Mureşul.:D

ioandorin

Acele birouri sigur sunt la Bârzava! La Pauliş au spatiu închiriat in cadrul fostului IAS sau ce a fost, în cap X,pe dreapta la iesirea  spre Radna.

alecu26

District...cu curaj...poze te rugam. Sau vorbeste cu Ionut.
Drumurile noastre POATE;

cuculean

PLANSE SIBOT - SIMERIA

Statia Sibot



Sibot - Aurel Vlaicu




Statia Aurel Vlaicu



Aurel Vlaicu - Orastie




Statia Orastie



Orastie - Simeria










ioandorin

De circa o săptămână pe lotul 2a  (km 614-Barzava) inclusiv in stații se preia monstre de sol.Săptămâna trecută si in această după amiază au fost la Paulis.Sa inteleg ca ceea ce a făcut Pőyry este in aer? Întreb pentru că in acel proiect hm Pauliş era prevăzută cu 5 linii,iar acum cu 4 linii,iar traseul Ghioroc --Pauliş se pare ca nu va mai fi acel din proiectul Pőyry!

District EA


TibiV

Daca vad bine, in Paulis au scos liniile 1 si 2 ?!?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ioandorin

Quote from: TibiV on October 12, 2017, 09:38:55 PM
Daca vad bine, in Paulis au scos liniile 1 si 2 ?!?!...
Si lin.III directă  toată ! Mai au cca. 200 m. de la biroul de miscare până in zona schimbatoarelor din cap x din lin.1,2 abatute!