[NT] Ce-am mai vazut din mers in Piatra Neamt

Started by Allex, December 01, 2016, 03:28:29 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Allex

Si un articol de la deschidere unde sunt poze cu toate locatiile prezente in mall:

http://stiri-neamt.ro/shopping-city-piatra-neamt-si-a-deschis-portile-mii-de-oameni-la-inaugurarea-noului-mall/

Din cate am citit in alta parte nu a lipsit traditionala bataie pe tigai.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

dr4qul4

#2
Eu am plecat de acolo ieri pe la 3. Inca era o mizerie de nedescris iar pe terasa inca se montau diferite chestii.
Au lucrat toata noaptea ca sa fie totul gata. De fapt au lucrat 24/24 toata saptamana. In parcare era o macara de mari dimensiuni care monta reclamele luminoase si inca vreo 3 masini cu scari + buldozere care carau pamant vegetal (pus de mutle ori chiar peste moloz...). Si erau mai multi muncitori decat pe un lot de autostrada.
Iar dimineata la 8 erau -9 grade! Nici nu vreau sa-mi imaginez cum era la 4-5 dimineata.

Este unul din cele mai frumoase mall-uri din cate am vazut. Este chiar mare (merge din varianta pana in bd Central-Decebal, aproape de iesirea spre Bicaz) iar terasa este incredibila. Foarte mare (mult mai mare ca la Park Lake) dar mai ales cu priveliste. De fapt asta cam asta e lucrul care il face mai neobisnuit: Nu iti da impresia ca ai fii in oras, ci la munte. Langa mall insa mai e o ruina a unei foste fabrici care pare a fi in curs de demolare.

Localizarea exacta

PS. priveliste mai frumoasa aveam doar in camera de la etajul 7 de la Hotel Central.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Allex

Pe varianta au facut intrarea? Cum arata? Eu am fost marti in Piatra Neamt si am trecut doar prin giratoriul de pe Decebal. Daca nu aveam inventarul trageam o fuga si pe centura sa vad cum e. Trebuie de modificat in OSM.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

dr4qul4

Eu am intrat din varianta pentru ca era blocat dinspre Decebal. E tot un giratoriu. Dar e putin mai mare si mall-ul e legat cu 2 bretele duble: una pentru intrare si una pentru iesire.

Si mai au o intrare/iesire tot in varianta (in T) probabil pentru magazinul de bricolaj. Cred ca noaptea poate fi folosita de camioane. E imediat dupa giratoriu (la 10-20 m).
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

GIV

nu stiu daca se incadreaza corect dar las un link cu niste piste de biciclete. momentan sunt la munca nu pot folosi uploaderul

src