News:

.

Main Menu

My travels

Started by iuli, March 23, 2012, 07:42:30 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

1. aici http://g.co/maps/6ynrs
2. centura va fi drum normal
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Faine filmulete. O sa-mi fac si eu timp candva sa le procesez pe ale mele, ca sa-ti fac concurenta :D Observ din traseul tau ca ai dorit neaparat sa treci pe podul Gazela, nu pe Branko (era mai scurt pe acolo).

Pozele mele (si filmuletele, cand vor fi) o sa le gasesti aici: Timișoara - Belgrad și retur, cu mașina (Aprilie 2012)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Da... am ales varianta asta pentru ca pe cealalta am mers data trecuta. Mi-am propus sa le iau pe toate pe rand, plus ca aproape de Beogradski Arena imi placeau acele noduri in forma de sens giratoriu deasupra.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

^ Mie mi-a placut foarte mult planul urbanistic din zona aceea (usce - autostrada). Bulevarde largi, cu 3 benzi pe sens, zone verzi, trotuare, (cred ca erau si piste de biciclete), iar cladirile impreuna cu parcarile auto erau mai retrase. Zona aceea nu o sa aiba niciodata probleme cu traficul pentru ca e gandita foarte bine!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Aia e Novi Beograd! Practic e un cartier nou nout construit de la zero cu plan urbanistic gandit pentru secolelele XX si XXI, nu se poate compara cu vechiul Belgrad care ai vazut si tu ce nebunie e pe strazile de acolo.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog


iuli

Cisnadie si Cisnadioara

Centrul orasului Cisnadie















-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Biserica cetate evanghelica din Cisnadie





























-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Cisnadioara, Valea Argintului












Calcarele cretacice, Piatra Broastei








Biserica fortificata de pe dealul Sf. Mihai Cisnadioara






Cisnadia din departare

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog