News:

.

Main Menu

My travels

Started by iuli, March 23, 2012, 07:42:30 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

Sunt doua trasee... cel peste deal/munte care e o carare si cel lung care o data ca niciodata era un drum. Acum singurele vehicule care leaga drumul de pestera si de casele din zona sunt camioanele, tractoarele si carutele :( Poate o sa mai trec pe acolo dar nu m-as mai aventura dupa ce am facut traseul de 4 ori pe calea lunga, din care o data iarna si era sa fac baie cu tot cu masina in parau.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mariansb

Din ce am aflat recent,de la oameni din zona,traseul lung spre pestera Scarisoara(cel pe valea Ordancusa)a fost asfaltat pana in satul Ghetari.
Anul trecut se urca cu masina si pe traseul mai scurt,pe Garda Seaca;eu am preferat sa parchez masina si am luat-o pe un traseu prin padure
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

iuli

Multumesc de info. Asa mai da... cred ca ma reaventurez prin zona cand prind timp.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

#63
Am fost eu acum 2 saptamani am fost prin Apuseni. In ultima zi nu prea mai aveam mult timp la dispozitie, asa ca in loc sa batem la pas muntele am hotarat sa mergem cu masina pana la Scarisoara. Drumul e refacut recent, dar nu e asfaltat, ci e cu dale din beton. Se poate circula foarte bine, nu sunt gropi, doar ca nu poti sa mergi cu viteza pentru ca sunt multe curbe fara vizibilitate, iar drumul e cu o singura banda (dar sunt tot la 100-200 m alveole pt intalnire).

edit: poze aici  - http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=87.msg9206#msg9206
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog