[TM] ISHO

Started by cristi5, November 26, 2016, 01:24:04 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cristi5

http://www.wall-street.ro/articol/Real-Estate/205031/ovidiu-sandor-demareaza-constructia-unui-nou-proiect-imobiliar-in-timisoara-cum-arata-isho-offices-pariul-de-130-mil-euro-al-ant.html

Un nou proiect intre Take Ionescu si Bega. Se afla in faza de obtinere a autorizatiilor si avizelor. Investitorul este Mullbery Development, care are in portofoliu City Business Center (zona 700) si The Office la Cluj.

http://www.openstreetmap.org/#map=17/45.76034/21.24446

iuli

In sfarsit scapam de daramaturile facute de Tender and co.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cristi5


(via Opinia Timisoarei, vezi articol)

Prima faza va fi inaugurata in T1 2018. Urmeaza alte birouri, locuinte, mall, parc cu jogging... Inteleg ca multe locuinte sunt deja vandute.

Cosminescu

Nu e rau!! va revitaliza zona aia care acum e moarta... Eu unul sunt insa curios... Oare sunt atatea firme in TM care sa umple atatea spatii de birouri?? Openville mai are cateva cladiri de ridicat... VOX e in constructie...
Adica, sunt convins ca sunt suficiente firme, intrebarea mai potrivita era... Sunt oare atatea firme in TM care sa isi permita sa achite chiria pt aceste spatii? Multinationalele mari deja cam au locatii stabilite.

Legat de vanzarea locuintelor... imi vine greu sa cred, cum sa se vanda deja locuinte avand in vedere ca aceste locuinte nu exista pe piatza?


cristi5

In privinta spatiilor de birouri, stiu sigur ca se face o analiza de piata inainte sa te apuci de asa ceva. Exista cerere. Din aceeasi sursa stiu si de apartamente. In articolul din primul post (wall-stret.ro) e dat numele unui agent imobiliar...

dorum

#5
... ce tari is astia cu NOIKA, Panasodic si SOMY  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...si Microhard  :lol: :o :lol: :o :D :D :D

chr

Quote from: cristi5 on November 26, 2016, 01:24:04 AM
Investitorul este Mullbery Development, care are in portofoliu City Business Center (zona 700) ...
Sper sa nu repete erorile de la CBC:
- nu exista scari de uz curent, scarile se folosesc doar in caz de alarma;
- scarile sunt inguste, in caz de alarma, cand trebuie evacuate toate birourile, se produce busculada;
- lifturile sunt insuficiente, la orele de varf (dimineata si la pauza de masa) pierzi un sfert de ora. Nu mai vorbesc la intoarcerea dupa o alarma, pierzi o jumatate de ora pe putin. Si sunt frecvente, e de ajuns sa uite cineva mancarea in cuptorul cu microunde;
- exista un singur nivel de parcare la 6 niveluri de birouri - cu mult sub necesar. In plus au bagat un sistem stupid de locuri duble de tip LIFO. Adica tu vii, pui masina si o ridici sus. Vine colegul, pune masina dedesupt. Tu vrei sa pleci, il suni pe coleg, care evident este intr-o sedinta. Sau invers, cand esti mai chitit pe treaba, te suna colegul sa cobori sa poata pleca. Evident ca in aceasta situatie parcarea sta trei sferturi goala si toti parcheaza pe stradute;
- nu exista locuri civilizate de fumat, se fumeaza la intrarile in cladiri;
- despre "parcarile" din fata corpurilor A si B, pe strada Nikolas Berwanger nu mai zic nimic ca ma enervez.


TibiV

Quote from: chr on November 29, 2016, 11:47:14 PM
- nu exista locuri civilizate de fumat, se fumeaza la intrarile in cladiri;

Nu mai exista NICAIERI in tara asta !

Mai bine ne apucam de "joint-uri" d'alea fara tutun, doar cu hasis si marijuana...  >:(
Ca am auzit ca ar fi tari (Olanda ?...) in care nu poti "sa bei tutun", dar poti "sa bagi" joint-uri cate vrei :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

chr

Prin "loc civilizat" inteleg un spatiu deschis, acoperit, eventual in spatele cladirii. Sau "custi" ca in aeroporturi.
E super enervant pentru cine intra / iese din cladire sa treaca printre grupuri de fumatori. Iar pentru fumatori mi se pare aiurea cand ploua sa nu aiba un loc acoperit.

dorum

...te-a enervat simularea de saptamana trecuta din CBC, nu? :)
La ora 17 si-au gasit :)


elphax

Se lucreaza bine de cateva saptamani, au curatat cam tot de la inceputul anului
Cat de curand se vor apuca de "sapat"


iuli

Sun poze facute de tine? Daca da, sper sa ne tii la curent cu evolutia lucrarilor.  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Harry

wow cat teren e acolo. proiectul asta va schimba zona la fata

Harry


Dominik

#14




You're in Steelers Country