Drumul Expres DEx Centura Techirghiol

Started by captiva, November 25, 2016, 03:54:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ionut

N-am inteles ce nu intelegeti. S-a depus cererea de finantare. Asa trebuie facut pentru fiecare proiect POIM. :)

Harry

Undeva eu tot nu pricep ceva. Ei au lansat inainte toate licitatiile alea fara a avea buget asigurat?

Ionut

Ah nu functioneaza asa.

Tu ai o lista de proiecte. Cand licitezi, stii daca acel proiect este pe lista de finantare. Si scrii asta in SEAP (finantare POIM). Dar cand lansezi licitatie nu este musai sa ai toate actele in regula si contractul de finantare semnat. :) Asta pentru ca asa castigi mult timp. Ti se da un OK de principiu (se trece proiectul X pe lista de proiecte POIM) si apoi incepi sa pregatesti documentatia pentru a semna contractul de finantare.

O sa pun pe forum o lista cu contractele de finantare POIM - care sunt semnate, care respinse, care "in progress".

tom_sawyer

Data limita de evaluare a ofertei: 31.05.2018 18:00

Ionut

Intreb si aici. Avem vreo contestatie activa pentru acest proiect? Vreau sa fac detaliile in tabelele cu drumuri expres.

NGC

Din ce am auzit, pana Miercuri saptamana aceasta nu era nimic.

Ionut

Sa nu uitam de acest proiect. Avem a treia amanare a termenului de evaluare a ofertelor.

Data limita de evaluare a ofertei: 31.07.2018 18:00

tom_sawyer

Au finalizat evaluarea tehnica si au intrat in evaluare financiara.

Data evaluare tehnica: 03.07.2018 13:47

Jack

https://www.uct-media.com/2018/07/s-finalizat-evaluarea-tehnica-la.html

S-a finalizat evaluarea tehnica la autostrada Techirghiol

La autostrada Techirgiol s-a finalizat evaluarea tehnica si a inceput evaluarea financiara a ofertelor.

Nu mai putin de 5 asocieri au depus oferte pentru "Elaborare Studiu de Fezabilitate, Elaborare Proiect Tehnic si DTAC pentru obiectivul ,,Alternativa Techirghiol''.

Este vorba de:

SC CONSITRANS SRL
Asocierea SC ROMAIR CONSULTING SRL - DOHWA ENGINEERING CO LTD
Asocierea TPF GETINSA EUROESTUDIOS SL - SC TPF CPROJECT SRL
Asocierea SC EUROCERAD INTERNATIONAL SRL - SC TOTAL ROAD SRL
Asocierea SC SEARCH CORPORATION SRL - SC BEST CONSULTING & DESIGN SRL



Autostrada ar urma sa lege Agigea de 23 August via Techirghiol. Dealungul ei se vor construi 3 intersectii denivelate, 4 pasaje supraterane si 5 subterane.

carutasul

eu nu prea înțeleg cum vin astea cu studiu de fezabilitate+ proiect tehnic.
Nu ar trebui ca în urma studiului de fezabilitate să rezulte și un tip de drum? Adică... poate nu trebuie drum expres, e suficientă o centură, pentru ce faci proiect tehnic? Pentru centură sau drum expres? Sau asta rezultă în urma unui alt studiu anterior?

NGC

Noul termen pentru evaluarea ofertelor este 28.09.2018.

reed


NGC

Noul termen pentru evaluarea ofertelor este 31.10.2018.

Harry

tare imi e ca lucrarile vor fi inceput in plin sezon :|

voicul

Macar de ar incepe ... ca oricum se prelungesc 2 - 3 sezoane.