[Martie 2012] Bucuresti-Timisoara si retur, cu masina

Started by Ionut, March 18, 2012, 08:00:52 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#75
da, sa sti ca la varianta asta m-am gandit si eu ca ar putea sa fie dar totusi 2 centuri sa lungeasca drumul cu 20 Km nu e cam mult? 20km in + fata de vechiul drum pt 2 centuri....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Nu sunt doar doua centuri. Sunt centuri si la Domasnea (chiar daca s-a surpat o bucata, vezi thread de centuri) si alte localitati mai mici, plus Lugoj si Caransebes unde cele doua centuri sunt chiar mari. 20 km nu e asa de mult. Si mai poate fi un motiv: uneori indicatorul arata km pana la intrarea in localitate, in alte ocazii pana in centrul localitatii... nu trebuie luate prea in serios indicatoarele cu privire la nr de km afisati. :)

valexandru

@Ionut Eu stiam ca mai intotdeauna indicatorul arata distanta pana in centrul localitatii.
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"


catalinf

Faine poze, nu zici ca sunt sosele din Romania, incet, incet...se face

Goldmund

Mai bine mai tarziu decat niciodata: acum am vazut si eu acest reportaj superb.
Rezumat
Romania e o tara frumoasa, din pacate  inca nu sunt indeajuns de mediatizate frumusetile ei  mai ales in Occident si la 'vecini'(Serbia, Ungaria, Bulgaria).
Un document si pentru dezvoltarea infrastructurii rutiere din Romania...In acest sens mai sunt atatea de facut precum locuri de parcare, moteluri moderne, centre servicii moderne(cu restaurante, magazine, toalete moderne, locuri de joaca pentru copii si plimbat catelul, etc) chiar si pentru DN-urile care ar putea deveni puncte de atractie prin frumusetile naturii pe care le strabat...
Ionut, good job! Felicitari!