[SB] PMUD Sibiu

Started by Ionut, December 04, 2016, 08:03:02 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

thinker

100% de acord cu centura ocolitoare sud a Sibiului, am si votat, e pe primul loc.

Cat despre noul Spitalul judetean doua consideratii:
- locatie rau aleasa pe Calea Surii Mici pe considerente de poluare si acces pentru populatie, terenul nu e suficient
- degeaba se construieste o cladire noua cu ceva mai multe dotari daca se muta acelasi personal acolo cu aceleasi metehne, si nu discutam numai de medici
Asta nu inseamna ca nu e necesar, dar trebuie facut altfel, trebuie intrebati cetatenii ce vor si cum vor, ce servicii medicale si cum le vor sa fie, nu trebuie sa tranteasca undeva CJ o cladire noua si gata, pe considerentul ca stim noi ca e bine pentru voi.
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

gruiarew

Și eu cred că centura de sud este prioritatea 0. Sau cel puțin o variantă de a decongestiona Calea Cisnădiei. Se face coadă până la Cedonia... e groaznic.
De asemenea nu pricep de ce nu se face un parc în zona Câmpșor, că tot e teren inundabil și nu se va construi nimic acolo. Cred că nu s-ar supara nimeni dacă s-ar planta acolo niște copaci ca mai apoi să poată tăia din Dumbrava... Și nici acolo n-ar fi mult, că e destul de lată cu trotuarele aferente...

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis