DN7C "Transfăgărășan" Pitești-Curtea de Argeș-Cârța

Started by bogdymol, March 09, 2012, 10:29:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dan_c

Comunicat de presă
-26.06.2015-
În conformitate cu Regulamentul de funcționare al drumului național DN 7C - Transfăgărășan,
indicativ AND 524/1995 - aprobat prin decizia nr. 91 din 08.09.1995 a Directorului General al
Administrației Naționale a Drumurilor, Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale
din România anunţă utilizatorii că începând cu data de 27 iunie 2015 până la data de 31 octombrie
2015
circulaţia este deschisă pe drumul naţional DN 7C - Transfăgărăşan, între km 0+000
localitatea Bascov, judeţul Argeş şi km 151+955 intersecţie cu drumul naţional DN1 Braşov –
Sibiu, judeţul Sibiu.


http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/comunicat%20%20deschidere%20Transfagarasan%2026.06.2015.pdf


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

reed

Poze de ieri.Aşa arata anul asta Transfagărăşanul.Recomand!






adiarc

Cum mai e drumul in Jud.Ag ?....ultima oară erau multe gropi si frezari neasfaltate
Multumesc.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

reed

Adi tot asa este.De la iesire din Curtea de arges sunt multe portiuni in lucru pe care se circula pe un singur sens.peticeala cat cuprinde.Defapt toata portiunea de drum pana la cota 2000 pe judetul Arges e rea.

boer_escu

Sambata pe Transfagarasan a fost etapa in Turul Ciclist al Sibiului. Sosirea sus la Lac.

La iesirea in golul alpin, erau inca evadati in fruntea cursei...



O imagine cu grupul fruntas pe serpentine



Daca mai doriti, mai pot pune si alte cateva poze  :D

Oricum, intreg Turul Ciclist al Sibiului a fost o incantare (scuze de off-topic)  :)


Ionut


boer_escu


stangabriel

http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/Comunicat%20CNADNR%20SA%2021%2007%202015%20ref%20%20restrictie%20circulatie%20DN%207C%20Transfagarasan.pdf

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România anunţă participanţii la trafic că în
ziua de sâmbătă – 25.07.2015, în intervalul orar 0800 – 1800, traficul rutier va fi închis pe drumul
național DN 7C - Transfăgărăşan, cuprins între km 62+000 – km 116+808 (Baraj Vidraru – Bâlea
Lac).
Restricţia se impune pentru a permite desfăşurarea unei competiții de triatlon.
Conducătorii auto sunt rugaţi să respecte restricţia de circulaţie instituită, semnalizarea rutieră
temporară şi indicaţiile agenţilor de poliţie aflaţi la faţa locului.
Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale pot fi obţinute de la Dispeceratul
Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din Romania S.A., la numerele de telefon
021/264.33.33; 021/9360 sau poate fi accesată pagina de internet: www.cnadnr.ro/Situatia Drumurilor
Nationale.

raulbogdan23

Datorita Sibiu Rally Challenge DN7C va fi inchis sambata intre orele 9-19.



mariansb

poze de pe Transfagarasan , din 15 august; a fost foarte aglomerat , asa incat am lasat masina intr-o parcare inainte cu vreo 2km de lac si am luat-o pe jos























"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mariansb

Desigur, in timpul saptamanii e mai lejer , desi e ceva trafic ,fiind inca perioada concediilor. E de evitat in weekend ,eu nu mai fusesem in weekend de vreo 10 ani, dar acum au venit niste prieteni de departe si i-am insotit, altfel nici vorba sa merg.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

hixus

Quote from: mariansb on August 24, 2015, 03:06:07 PM
poze de pe Transfagarasan , din 15 august; a fost foarte aglomerat , asa incat am lasat masina intr-o parcare inainte cu vreo 2km de lac si am luat-o pe jos

Despre aglomeratie: in 8 august, simbata am stat in (repet: in!!!) tunel venind de la Curtea de Arges spre Cartisoara 45 de minute!!! Si bine, sincer impreuna cu familia nu ne-am simtit... (am oprit si noi la vreo 2 km mai in jos unde puteai respira!)
Si asta pentru ca toti care ieseau din tunel voiau sa parcheze pe pajistile de linga Balea Lac.
O situatie similara (insa alta poveste) la exact o saptamana mai tarziu blocat (datorita traficului dirijat de 10 militieni) jumate de ora la 500 m mai sus de barajul Bicaz.
Concluzia: escapade in week-end de august pe Transfagarasan, Transalpina, Cheile Bicazului samd sunt de evitat!