[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

stangabriel

Imi cer scuze ca intreb, poate s-a mai discutat, dar se va renunta la semaforul splai cu Virtutii, de langa Ford?

Multam de poze, ai facut o plimbare prin toata capital.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Acest proiect va dura minim 3 ani de acum incolo....
Se lucreaza extrem de timid, si doar la traversarea Dambovitei.

Nu s-au apucat deloc de pasajul peste Sos. Virtutii, si nici nu cred ca se vor apuca, pana nu se va stii ce se intampla cu strapungerea....

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rocklee

#34
acum citiva ani aceasta locatie era singura ''pierduta ''....pe o suprafata intinsa de sute de metri patrati .....iar acum e ingramadita de doi ''monstri ..un ditamai podul si un imens cartier de blocuri .... :o


dr4qul4

inca sunt multe case in zona, dar doar pentru ca era destul de greu de ajuns.
Acum, pe acea pila, se va continua splaiul peste rau si nu va mai fi nevoie de ocolul pe la Piata Crangasi, unde se pierde mult timp.
Momentan au aparut doar cateva blocuri.
Dar in curand se va transforma complet zona fabricii semanatoarea!

PS. Inca sunt zone prin Bucuresti, neatinse de blocuri, in cartiere unde nici nu te astepti!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Daca ai un drum prin Rosu poate faci niste poze din zona strapungerii. Ar fi interesant de vazut daca s-a mai construit ceva pe-acolo, daca ai primit autorizatii de constructie desi se cunoaste ca pe acolo va trece strapungerea. Si cati se vor vaita ca si-au facut casa lipita de ditamai bulevardul (viitor).

spooky


Ionut

O poza de la colegul Wadan.

Este o pila de pe malul pe care este si pilonul de la hobanat.
Daca are cineva timp sa mearga prin zona are ce poza, s-a avansat mult cu lucrarile.


dr4qul4

Imi este destul de greu sa ajung pana acolo, dar am gasit cateva poze proaspete postate de "gabi23" pe metrouusor.
DIn spusele lui, se lucreaza in zona fostei bretele de acces (cea de pe care am facut si eu poze acum 2-3 luni, cand inca era deschisa)









Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rocklee

trei imagini cu santierul cu podul din ciurel-a1.....facute de user casofatal de pe skyscrapercity.com sectiunea infrastructura bucurest...






rocklee

poate merge cineva sa faca niste poze pe acolo  8)

Robby

Salut tuturor, am facut cateva poze ieri, se lucra in ritm scazut.



















TibiV

Robby, excelente poze, multumim!
:gj:
Si bine ai venit pe forum !...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Multumim de poze, arata foarte bine, pacat ca e cam putina miscare. Intrebare, la ultima poza, de ce arata asa ciudat pozitionate pilele? Nu reusesc sa imi imaginez cum va arata supratraversarea, dupa cum sunt pozitionate.