[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Wadan

#15
Se lucreaza la pasajul de la Ciurel, mai timid :) Pozele sunt facute acum cateva zile.




Ionut

Hm... s-au cam deblocat santierele din Bucuresti. Interesant. Multumim de vesti, foarte bune!
Deci avem 4 santiere importante: Ciurel/Virtutii, Mihai Bravu-Splai, Splai Dudescu si, bineinteles, Piata Presei.

anacronox

din ce am vazut la Ciurel alocatia bugetara e foarte mica. sa vedem cat mai lucreaza pana pun iar lacatul

alecu26

poate fi o intelegere cu Astaldi...le-a cat lucrari le-a pus pe tava Doctoru...sa-l ajute si Astaldi cu ceva.
Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

#19
cf B365 se lucreaza!

sunt mai multe imagini in articol
Sursa

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

nirolf

Se lucrează într-un ritm anemic sunt foarte puțini muncitori pe șantier. Cauza este alocarea bugetară foarte mică, din păcate s-au început multe lucrări în paralel și finanțarea este deficitară. O strategie proastă pentru nervii bucureștenilor.

alecu26

daca Astaldi-max bogl nu va lua nimic altceva in curand...sigur se va lucra. Mai repede sau mai incet.
Drumurile noastre POATE;

Wadan

Astaldi sunt constructori si la viitorul pasaj subteran de la Piata Sudului, cel pentru care s-a semnat contractul acu cateva saptamani :)

Cat despre podul hobanat, cred ca se va continua cu lucrarile, mai ales ca au adus si utilajul de forat piloti pentru a putea fora pilotii aferenti pasajelor de pe bretelele podului.

alecu26

zilele trecute....am vazut parca ceva miscare la Ciurel. Si parca si turnurile sunt mai inalte un pic.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

S-au reapucat de strapungerea Splaiul Independentei - Soseaua Virtutii ca sa ajungem noi mai repede in autostrada A1.



























http://ourbucharest.blogspot.ro/2015/03/splaiul-independentei-soseaua-virtutii.html
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Mda, lucrari anemice, din ce-mi dau seama. O lucrare extrem de utila daca se face pe toata lungimea, adica prin Rosu pana in A1.
Merci de poze, nici nu stiam ca misca acolo ceva.

ciprebbe

Sunt recente si doar de curand au reluat lucrarile in ritm alert din ce spune sursa.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Pasionaţii clujeni ne invaţă cum se face si atunci când ajung in București !..
Dar pe A3 când mai ajungi ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

cum urmaresc si metrouusor (fara cont) mai gasesc unele poze interesante.
userul "shoppy" a pus cateva duminica trecuta:





La cum arata, momentan nu merita sa dau o fuga pana acolo pt o sedinta foto. Practic, cu 1 poza a prins tot santierul
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dr4qul4

si totusi am dat o fuga...

Avem o pila gata pe malul stang al Dambovitei, + cele 2 pile principale, + se lucreaza la alte 2 pile..... insa totul este doar pt trecerea raului, nu s-a facut absolut nimic pt traversarea Virtutii!!!






Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024