[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dominik

You're in Steelers Country

perfidus

Oare de ce nu se monteaza inca predalele pe ultima portiune a tablierului metalic? E asa de cateva luni.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

rocklee

tibiv@caf....vreau sa vin si eu la intalnirea voastra  :D  :grouphug: :drunk:
caf ...multumim   :gj: :thumbsup:

rocklee

din aceasta imagine se vede ca sa turnat placa de deasupra ...ceia ce in ultima filmare nu se vede  :o





rocklee

iar aceasta imagine inspira ...entuziasmul si tineretea ...constructorului modern :D :D

Gendan

Urat din partea mea sa dau vestea fara poze. Aglomerat in 41... Dar, din cate am putut vedea in drum spre munca, pe tablier sunt depozitate niste elemente lungi, albe, cu prinderi la capete. Cam cum si-ar putea imagina cineva niste hobane.

TibiV

#546
Saptamana 10-16 mai.
La 01.20 incepe turnarea tablierului in fata la Danes.
https://www.youtube.com/watch?v=_ZSjS6-95_g
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

Oare de ce nu s-a suprabetonat tablierul in fata blocului?

TibiV

Beats me...

Iti dai seama ca asta a fost prima intrebare pe care mi-am pus-o... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Horațiu 87

Quote from: rocklee on May 17, 2017, 02:36:25 PM
din aceasta imagine se vede ca sa turnat placa de deasupra ...ceia ce in ultima filmare nu se vede  :o

Pai pozele facute de caf sunt facute pe data de 15.05, iar "ultima filmare" de care zici tu (care acum e penultima) prezinta progresul de pe 03.05 pana pe 09.05  ;). Daca te uiti la ultima filmare (postata de TibiV) o sa vezi ca de la minutul 1:20, adica pe data de 13.05 de la ora 8 incepe betonarea portiunii despre care vorbesti tu  :)

rizzuh


Ionut



Ionut

Fain! Le pun și pe pagina oficiala de Facebook a API. :)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)