[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

strainu

Cam așa arăta și în pozele de pe prima pagină, deci partea aia de proiect nu s-a schimbat foarte mult. Dacă e vorba doar de o bandă, nici nu intră în parcare cu lucrările. Problema e că nu par a fi mai mult de 10-15 m de la pod până la drumul curent, ceea ce mi se pare extrem de puțin pentru ceea ce este practic un ac de păr.
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

TibiV

Saptamana 28 martie - 3 aprilie...
La 1.30 termina cofrarea pe malul stang, la 1.40 incep armarea.

https://youtu.be/z6JpLTR9U1U
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Update video. Saptamana 4-11 aprilie.
Se termina armarea tablierului in fata vilei lui Danes, la 2.33 incepe turnarea.

https://www.youtube.com/watch?v=TZkfQPX4TX8
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

You're in Steelers Country

voicul

Exista voci care spun dec 2017 pentru finalizare. In ritmul actual de munca, cred ca o sa aiba chiar si dreptate :)

AFC

Am iesit aseara cu bicla si am mai facut niste poze. Am incercat o abordare noua, incepand de pe Splai in zona casei lui Danes. Am gasit deschis strandul unde am descoperit ca au amenajat un exit provizoriu spre Crangasi, pentru riverani. Enjoy:





"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

Sens Crangasi-Splai.

Asta lucra Verta saptamana trecuta:




"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

rocklee

am vrut azi sa beau o cola rece in cinstea cuiva ...si acuma stiu ... :)

...o beau in cinstea lui caf ...multumim pentru imagini si pentru  dedicare ... :gj:
:cheers: :cheers: :cheers:

AFC

Am mai dat o tura aseara, dar rezultatul este dezamagitor. Nu s-a miscat aproape nimic. Urc pozele fara comentarii, ordinea fiind aceiasi ca data trecuta. Verta lucra la ceva racord de canalizare, o sa vedeti detaliul.



"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

Chestiile astea cred ca sunt pentru prinderea hobanelor:




"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell