News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marins

STADIUL LUCRARII:

-      Executat din contract – 12%
-      Executat din "Nodul rutier Virtutii" – 42,5%

Sursa:
http://pmb.ro/pmb/proiecte_derulare/presa_com.php?msj=11

GDPR

^^Conform sursei citate, asta era stadiul la data de 19.02.2016.

TibiV

#272
ciprebbe,
s-a terminat procesarea !...
:banana: :banana2:

Filmarea a iesit supeeeeer !...
:cheers:

Doamnelor si domnilor, ciprebbe va prezinta podul/pasajul Ciurel asa cum nu l-a vazut inca nimeni !....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ion59

#274
Frumoasă filmare!

AFC

Pe modelul lui TibiV cu reportajul de Duminica de pe cele 2 santiere am zis sa ma apuc si eu cu reportaje Sambata de la Ciurel/Splai. Am nimerit-o chiar dupa filmarea asta frumoasa dar am zis sa urc pozele totusi.
Ordinea este dinspre Splai spre Ciurel si cateva poze din directie inversa. Ceva contre jour dar nu am avut ce face.
Am fost cu bicicleta si am sa incerc sa ajung macar la 2 saptamani pentru feedback.



"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC





Printre ultimele poze se vad forezele pe partea cealalta a Soselei Crangasi, spre Ciurel.
Cam astea au fost, sper ca nu v-au plictisit.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Marins


AFC

Au trecut doua saptamani si am mai facut o tura, tot cu bicicleta. Lucrarile nu au avansat mai deloc si cred ca in ritmul asta o vizita pe luna ar avea darul sa nu va plictiseasca cu aceleasi instantanee. Totusi am sa trec odata la doua saptamani poate cine stie...
Ca evolutie, poate doar ca se pregatesc sa pozitioneze o grinda spre Dambovita, in rest acelasi stadiu. Cred ca au mai facut ceva in zona accesului actual Crangasi-Splai unde sunt ceva ziduri de sprijin si am observat niste sapaturi noi.
Am schimbat ordinea pozelor, incepand dinspre Ciurel, unde zac forezele.
Enjoy, chiar daca e un pic dezamagitor.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC




Aici au facut un trotuar cred, care pleaca din gardul Luk Oil.

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell