[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dominik

Ruginesc armaturile pana betoneaza acea bucata din mijloc, nu inteleg dc se intarzie betonarea acolo ?
You're in Steelers Country

Xenos

Si mai departe spre Militari? Ca inteleg ca podul asta se va termina fara sa poata fi utilizat...

TibiV

S-a mai discutat...
Va putea fi folosit pentru supratraversarea Virtutii (dinspre Grozavesti spre Lujerului si Crangasi  si dinspre Crangasi spre Grozavesti)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

Si in felul asta se va deschide Splaiul pe partea cu caminele si se vor putea introduce sensuri unice pana la Grozavesti.

dr4qul4

Si nu se va mai bloca la Grozavesti sub Pasajul Basarab, unde acum aproape toti sunt obligati sa faca stanga.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rizzuh

#560
Splaiul este deschis pe ambele parti. Partea cu caminele este sens unic catre 20th, folosita ca parcare pe benzile 1 si 3.

Pe partea cealalta se circula in ambele sensuri, asa ca tot traficul trebuie sa faca stanga la Pasajul Pasarab, sa intre pe Vasile Milea, si dupa sa faca dreapta pe Economu Cezarescu si Alexandru Borneanu. Dimineata este frumos acolo, se face stanga de pe 3 benzi pe 4-5 randuri, toti trebuie sa se strecoare pe 2 benzi pe Vasile Milea, dar majoritatea trebuie sa faca dreapta peste 50m :((

Odata deschis pasajul va fi accesul catre si dinspre Virtutii mult mai usor in ambele directii (Lujerului si Crangasi), nu se vor mai crea blocaje din cauza intersectiei semaforizate.

AFC

Din pacate, nimic nou la ultima mea tura din we. Pun niste poze asa ca sa nu fie post-ul fara.

niste sapaturi langa Luk Oil:





Pe partea opusa:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

TibiV

#562
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

Vad ca nici pana pe data de 23 nu au inceput sa betoneze portiunea aia de mijloc din dreptul blocului  ??? TibiV sti cumva la ce se va folosi terenul din stanga ce se vede pe filmare ???
You're in Steelers Country

strainu

E etapa a doua din SemaPark AFAIK - clădiri de birouri și spații comerciale.
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

Dominik

You're in Steelers Country

TibiV

Quote from: Dominik on June 01, 2017, 06:19:29 AM
Vad ca nici pana pe data de 23 nu au inceput sa betoneze portiunea aia de mijloc din dreptul blocului
Nici pe 28 nu era betonata...
Quote from: rizzuh on May 29, 2017, 01:00:12 PM
Duminica, 28 mai ;)

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

perfidus

Quote from: Dominik on May 29, 2017, 02:57:38 PM
Ruginesc armaturile pana betoneaza acea bucata din mijloc, nu inteleg dc se intarzie betonarea acolo ?
Am intrebat si eu asta, pana la urma ar fi doar o singura explicatie plauzibila: reazemele provizorii din portiunea respectiva sunt mai putine (comparat cu zona din albie) si nu pot sustine greutatea finala a tronsonului betonat. Cred ca se asteapta montarea hobanelor sau o consolidare...
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat