[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

In seara asta facem un "transfer de know-how" de pe MU pe PUM.... ;)

Poze foarte bune din ultima saptamana, dar evident eu voi lua doar cateva....

Intai ale userului Gabi23 de aici: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=148&t=3952&p=234494#p234052




Malul stang...


Continuam cu pozele userului shoppy de sambata, de aici: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=148&t=3952&p=234494#p234490


Malul stang...

... acoperisul rosu si micut din dreapta este al prietenului Danes....

Si asta este situatia "la zi" a tablierelor, facute tot de shoppy...
Quote from: shoppyneatacat, in lucru, terminat.


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AFC

Mai pun si eu un set de poze facute Vineri 31.03 la apus, cu riscul de a va plictisi, dar daca tot le-am facut...
Incepem de pe Soseaua Crangasi, trecem prin dreptul Luk Oil si coboram pe Splai la sfarsit






"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

Continuam cu ceva poze din dreptul Luk Oil:





"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

Continuam. Intr-una dintre poze apare Verta care lucrau de zor la ceva utilitati pe partea opusa fata de pasaj.





"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Userul Gabi23 a postat ieri pe MU un reportaj interesant https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=148&t=3960&p=235777#p235777

Preiau doar doua poze care mi-au placut mult.... ;)


Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

Ultima poza e cu adevarat superba, cand vor scoate schelele ??
You're in Steelers Country

TibiV

Dupa terminarea cofrarii (inca incompleta), dupa armare (foarte migaloasa) si dupa betonare, iar pozele disponibile nu ne permit sa ne dam seama in ce stadiu sunt cu armarea...

Dar da, ai dreptate, poza-pozelor va fi din acelasi unghi, dupa decofrare...
(prietenii stiu de ce !... :lol:  )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

irirat

eu astept o poza din acelasi unghi dar cu mai putin roz si maro in ea.

TibiV

Pe youtube a aparut "time-lapse" cu perioada 7 - 27 martie...
Din pacate cu o "gaura"  (secunda 55) explicata de autorul filmarii: "A "small" 16 day gap unfortunatelly - forgot to turn the recording on :)"
Oricum, se vede ca pe 27 martie inca nu era armatura pe sectiunea de tablier de pe malul stang, cea din pozele de mai sus...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

strainu

Am trecut azi pe acolo și erau vreo 40-50 de oameni pe șantier. O chestie pe care nu o înțeleg e cum o să fie breteaua de ieșire spre Crângași. În pozele de mai jos se vede ieșirea de pe pod și lucrări în dreapta drumului care va deveni sens unic. Prima dată m-am gândit că acolo va "ateriza" breteaua, dar asta ar însemna că trebuie traversată cumva șoseaua, ori nu cred că e prevăzut și vreun tunel. M-am uitat apoi pe pozele cu proiectul și deduc de acolo că prin zona lucrărilor va veni noul splai, iar breteaua va ateriza pe drumul curent, dar mi se pare că astfel curba va fi extrem de strânsă. Greșesc?

IMG_20170405_105022 by strainu, on Flickr

IMG_20170405_104940 by strainu, on Flickr
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

TibiV

Asa arata proiectul "ciuntit" in acest moment, adica fara continuarea spre DNCB/A1 si fara podul pe Dambovita langa actualul stavilar...
"Actualizarea" a fost facuta de colegul andrei11 de pe MU, care este membru si aici dar cu alt "nume de scena" :)


Se pare ca "dumul curent" va fi relocat spre sud, spre STS...
(nu cunosc parerea STS despre chestia asta... :D )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)