News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Acolo este şi ieşire de pe pod spre Virtutii, şi intrare de pe Virtutii pe pod spre A1.
O planşă de pe metrouusor.

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

rocklee

multumim rooby  :)... ..excelente imagini mai asteptam noutati   :D

TibiV

Poze de ieri postate de userul Gabi23 pe forumul metrouusor:









Au inceput sa monteze schele langa piloni.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Marins

Salut! Sambata am fost la Podul Ciurel intr-o plimbare. Am facut ceva fotografii cu telefonul. Chiar daca cineva a fost mai rapid si a postat de pe Metrou usor fotografii, am dorit sa incarc si eu, neavand totusi noutati majore. Nu am reusit! Poate imi spuneti si mie cum se procedeaza. Altfel, erau prezenti cativa muncitori pe la 14 si discutau despre betonul turnat ca nu s-a intarit.

Ionut


Marins


TibiV

Mulţumim Marins şi bine ai venit !

Foarte bune pozele... :)
Pentru cei mai puţin familiarizaţi cu zona poţi pune şi nişte explicaţii, gen ce este în poză, unde te afli etc.

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Multumim de poze!
Pilonii podului hobanat (ultima poza) mi se par foarte inaintati si cred ca o sa fie mai inalti ca la Basarab. Sau mi se pare mie?

Wadan

Partea care urmeaza sa fie executata la pilon e cam cat partea existenta deja :)

TibiV

Din păcate rezoluţie slabă, nu se pot citi cotele...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Marins

Am retinut sfaturile pentru urmatoarea postare! Multumesc!

Marins

Salut! Am trecut astazi pe Soseaua Virtutii (zona Pod Ciurel) si am observat ca au facut ceva progresa fata de smbata trecuta:

Aceasta macara nu era montata, era intinsa jos pe teren, inspre Soseaua Virtutii


Betonul care nu era intarit saptamana trecuta, este cel de la baza, din urmatoarea fotografie. Se observa deja ca au pus armaturile


Aceeasi zona, fotografiata dinspre Dambovita spre Cora


Fata de saptamana trecuta, au decovrat (stalpul din plan apropiat):
http://i.imgur.com/hKhFyO6.jpg


rocklee

marius ...esti deosebit ....si extraordinar  :thumbsup:  ...foarte bune imagini ..si detalile pe care le dai ....
te rog de cite ori treci prin zona ...nu ierta ''telefonul sau aparatul foto''...este un proiect bun si interesant...care merita bagat in seama ... iti multumesc  :gj: :cheers: