[B] Magistrala M4 Straulesti-Gara de Nord-Progresul

Started by Ionut, December 26, 2011, 08:28:22 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alex8

La început când s-a pus problema vizitelor la tronsoanele de autostrăzi în lucru autoritățile au fost reticente.

Mentalitatea este învechită și preferam rapotarile seci care pot să permită ascunderea problemelor si a blocajelor generate de lipsa tuturor avizelor.

panzer

Quote from: adrian rosca on November 03, 2017, 11:04:50 PM
Mh, nu prea.
Eu ma refeream la Parc&Ride. Se vede de sus, nu? Ultima poza de dincolo cu parcarea e vechiuta foc. :(
Mai stim vreun termen de dare in functiune a parcarii?

PS: chiar credeati ca am sugerat sa filmam aerian un tunel de metrou?! Cat de fumat sa fi fost?  :lol:

GDPR

#258
Vezi ca am pus niste poze proaspete. Iar ca termen, cel mai devreme pe la sfarsitul lui 2018.

Ionut



Ionut

M4, prezentare oficiala Metrorex ieri in cadrul SCS Transport.




















Ionut

Declaratii oficiale Constantin Mustatea, Director Investitii.

- mai sunt cateva lucrari legate de automatizare trafic
- lucrari minore curenti slabi
^ asta pentru statii/interstatii.

Termene de executie asumate:
- final 2017 pentru depoul si galeria Straulesti
- aprilie 2018 pentru terminal multimodal Straulesti

alex8

Ce entitate va gestiona parcarea și dacă au început procedurile de licitație pentru efectuarea mentenanței si a întreținerii la park&rîde.

Horațiu 87

Asocierea Metroul – Amberg – Transport Insights va realiza studiul de fezabilitate pentru metroul Gara de Nord – CFR Progresu

Asocierea Metroul SA – Amberg Engineering AG, împreună cu Transport Insights, au primit contractul pentru servicii de consultanță de la METROREX București, proiectarea magistralei de metrou Gara de Nord – CFR Progresu.

Contractul de 22 de luni va examina nevoia investiției, va identifica modul de implementare și va elabora proiecte preliminare pentru schema propusă de 11 kilometri, care leagă Gara De Nord de centrul orașului și către Gara Progresu, în suburbiile sale din sud. Proiectele vor asigura planificarea transportului cu metroul în această zonă și suportul pentru analiza cost-beneficiu pe întreaga durată a proiectului.

Vorbind despre atribuirea contractului, directorul executiv al Transport Insights, Ciaran McKeon, a declarat: "Sunt foarte multumit de faptul ca Transport Insights va sprijini METROREX pe acest proiect de interes. Închegând cu Metroul SA parteneriate în alte proiecte de dezvoltare si reamenajare a metroului, inclusiv Metro Line 4 extinderea de la Parc Bazilescu la Straulesti, am fost mulțumit sa vizualizez acest proiect in timpul unei vizite recente in oras (noua linie de metrou 4 la Straulesti). Sunt convins ca aceasta asociere va avea același succes pentru client si echipa de consultanță."

http://newsby.marianandrei.com/metroul-amberg-transport-insights/

GDPR


TibiV

Si chiar de ceva vreme...

Iar anuntul oficial de si mai multa vreme.

Am impresia ca doar "se da important"  Marian Andrei...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

subway

Transport Insights are calitatea de subcontractor nu asociat

TibiV

Ca sa nu mai vorbim de asta:
Quote from: Hory1987 on November 26, 2017, 12:44:52 PM
...va identifica modul de implementare și va elabora proiecte preliminare pentru schema propusă de 11 kilometri, care leagă Gara De Nord de centrul orașului și către Gara Progresu, în suburbiile sale din sud.

http://newsby.marianandrei.com/metroul-amberg-transport-insights/
Care "suburbii din sud" ?
Proiectul se termina la CFR Progresu, pe teritoriul Municipiului Bucuresti, nu ajunge in Jilava si cu atat mai putin in 1 Decembrie....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

subway

Alea sunt localitati periurbane, pe intelesul nostru el se referea la periferii