[B] Magistrala M4 Straulesti-Gara de Nord-Progresul

Started by Ionut, December 26, 2011, 08:28:22 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

strainu

Mă uitam pe http://www.metrorex.ro/rapoarte_si_studii_p1402-1 și am observat că noile stații nu sunt trecute ca având grupuri sanitare pentru călători. N-au actualizat pagina sau chiar n-au?
Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

TibiV

Au.
Le-am testat încă din ziua inaugurării.. ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry

#227
nu stiu daca a mai fost postat

link

Dominik

Ce tare !!! Cum naiba de a obtinut aprobare pt cascadorii in santier ?
You're in Steelers Country

subway


GDPR

Sa lasam istoria, mai bine spune-ne de Dimetronic. Ce mai face Siemens?

TibiV

Lasa-l sa mai respire, ca ma tot cert eu cu el "dincolo"... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

subway

@Adi Rosca
Siemens...face cam incet
@Tibi
Alea-s 'certuri'???Eu credeam ca 'dezbatem'!
;)

TibiV

#233
subway,
:cheers:

Noi doi nu ne putem certa cu adevarat, suntem prea "vechi" si stim prea multe ;)...

Pentru ceilalti colegi...

Am avut "separat" o "dezbatere" cu subway despre sansele de a construi M5 de la Opera la Iancului fara a "ucide" orasul...
Pentru ca M5 Opera-Iancului presupune inchiderea totala a circulatiei pe Bd.Elisabeta (Opera-Universitate) iar apoi pe Carol/Pache (Universitate-Iancului).
(Subiectul nu este greu de inteles nici pentru ne-bucuresteni... Este suficient sa cautati pe harta cele 3 puncte cheie: Eroii Sanitari/Opera Romana, Piata Unversitatii si Piata Iancului...)

Eu tot sustin ca daca facem o planificare riguroasa a lucrarilor la statii, ar fi posibil ca inchiderea completa a bulevardelor respective sa dureze cel mult un an, asa cum au facut si altii (japonezii de exemplu...  Noi luam banii japozezilor pentru M6...)

Subway (stie el ce stie....) sustine ca asta este imposibil pentru ca japonezii "au institutii, proceduri, disciplina si 'memorie institutionala'...noi nu si nici nu vrem si nici nu ne-ar place"

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

subway

#234
Hai sa continuam tot 'dincolo' pe 'electric' chiar daca ne mai 'electrocutam' reciproc si nu pe aici pe motorina...ca e 'inflamabila'!
:)

strainu

Mi-e frică să merg pe DN2. Pentru unii, asta înseamnă că n-am ce căuta pe șosele.

TibiV

Terminalul multimodal NU are finatare europeana.
Banii europeni sunt pentru proiectul aprobat de UE - adica strict metroul dintre Basilescu si Straulesti.
Nothing more, nothing less...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Parcarea de la M4 ... mai pune cineva vreo caramida pe acolo?
Vor termina vreodata?


GDPR

Dar nu se grabesc. In ritmul asta nu va fi gata in 2018.