Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 18 Guests are viewing this topic.

TibiV

Păi atunci să îi dăm noi afară pe constructori...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cutter

Sau pe cei care le țin spatele în CNADNR?

danutzu_1069

#7982
Astazi am folosit noul nod de la Gherghita, cu intentia de a ajunge la Urlati. Si intentia s-a materializat.
Asa a "spus" WAZE, ca e mai scurt fata de varianta de a continua pe A3.
Si a avut dreptate. Ca lungime dar si ca timp.
Inainte de deschiderea nodului, foloseam traseul ... clasic, dar cu "trisare" la DJ101D  O:-)
Traseul de azi a inclus DJ100B, care trece prin 4 localitati pana la intersectia cu DN1D, dar are si o trecere la nivel cu CF 701.
Calitativ, DJ100B este 50% ok 50% peticit si cu ceva gropi, iar DN1D este precum pe harta calitatii drumurilor.

alecu26

Quote from: cutter on November 30, 2015, 02:00:11 AM
Sau pe cei care le țin spatele în CNADNR?
Mă apuca groaza când gândesc ca acest corsan corviam  au niște poziții excelente pe licitațiile cfr gurasada km 614.
Drumurile noastre POATE;

bridge

Quote from: bridge on November 05, 2015, 10:23:06 PM
Pe Suplacu de Barcau-Bors,CNADR penalizeaza spaniolii pentru toate punctele de referinta care trebuiau atinse pana la aceasta data...
Hai ca s-a atins limita maxima de 15% care poate fi aplicata :lol:

alecu26

Despre ce vb? Mă gândeam ca vrei sa zici ceva de cazare dar ăsta e de la buget.
Drumurile noastre POATE;

bridge

Limita penalitatilor de intarziere prevazuta in Anexa la Oferta!

alecu26

Pai întâi trebuie să ai ce penaliza.
Drumurile noastre POATE;

panda_no 5

Inca nici o veste pentru "enormul" tronson de 2,5 km de la intrarea in Bucuresti?

tonică

inca se dezbate, se discuta, se gandeste asiduu, se iau hotarari la nehotarari si apoi nehotarari la cele hotarate. Lucrarea este extrem de dificila, pamantul fuge, se roteste, jumatate dintre romani au chiar impresia ca soarele ne inconjoara continuu si este astfel posibil sa intre fix pe sub unul dintre imensele viaducte de peste balta comunala. Lucrarea din start e gandita sa tina cateva decenii dar traim cu un optimism fixat tocmai in gaura neagra a mintii noastre ca o vom apuca cumva, o vom vedea cu ochii nostri pironiti din fotografia de pe stela funerara.. :(( Nimic nou, doar imi vars naduful...


adiarc

stadiul lucrarilor la Suplacu de Barcau-Bors era undeva la 50%....o fii scazut pe la 35-40%,dupa multele anotimpuri trecute peste el.....sa mai treaca si iarna asta ca sa scadem la 30%...altfel e prea bine si normal
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Allex

#7992
Nodul de la Gherghita - filmare din drona

https://www.youtube.com/v/Aleq2uweess
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

TibiV

Acum două săptămâni Loganul meu nu a vrut să se ridice atât de sus... :D
Bravo !
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

@TibiV
Da-i niste REDBULL ... ca sa prinda aaaripi