Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 17 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

#7620
Pana la locul 4 e destul de usor de ajuns, dar de Max Boegl nu cred ca se va trece mai sus, vorbind de pret. Pun pariu pe o lada de  :cheers: ca in maxim 2 saptamani e declarat castigator UMB pe lotul 1 :).

L.E. @Pasadia, eu continui sa cred ca acea cerinta prin care A3 trebuie sa se lege la viitoarea centura Comarnic e o gluma proasta. Ce avem noi aici e un proiect ilustrativ cu acea centura. Daca se oferteaza doar optimizari ale ei, o sa avem o legatura foarte interesanta.

rocklee

ce lungime are drumul de legatura de la cristian..... :o

dorum

poate am pierdut eu din vedere sau n-am fost atent...avem o plansa cu acest sublot de 4km care ar urma sa-l faca UMB?

horatiu.cosma

Scuze, nu am fost destul de explicit. Ma refeream la schita pe care o avem pe thread cu centura Comarnicului, nu A3.


raulbogdan23

Quote from: dr4qul4 on October 14, 2015, 04:28:27 PM
Sper totusi ca UMB sa nu piarda lotul 2 pt 50.000 lei

Mai mult ca sigur atunci UMB-ul o sa depuna o contestatie.

NGC

#7626
Quote from: dorum on October 14, 2015, 04:59:03 PM
poate am pierdut eu din vedere sau n-am fost atent...avem o plansa cu acest sublot de 4km care ar urma sa-l faca UMB?
Vezi ultimele doua planse de aici.
Penultima plansa este ceea ce ai intrebat, dar conform proiectului ilustrativ de la CNADNR (pe care UMB a trebuit sa il refaca), iar ultima este noua VO Comarnic.

L.E. Am pus acum acolo o plansa la rezolutie mai mare pentru noua VO Comarnic.

Dani

Minunat ca UMB participa si e si unicul ofertant pe bucata de la Comarnic. Asta inseamna ca nu poate exista vreo contestatie pe lotul respectiv?
Cand e termenul de incepere a lucrarilor pe acest segment?

TibiV

Quote from: rocklee on October 14, 2015, 04:54:15 PM
ce lungime are drumul de legatura de la cristian..... :o
Cam 3,5 km pana la DN73
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

panda_no 5

Ionut, pentru tronsonul din A3 de la intrarea in Bucuresti care este termenul de evaluare a ofertelor?
Nu a fost depasit deja?

Ionut

Din ce stiu eu nu exista PRACTIC un termen pentru evaluarea ofertelor. In lege scrie ceva parca, dar nu se respecta. Sincer, nu mai stiu nimic de evaluarea ofertelor. Poate NGC e mai in tema ca are evidenta pe undeva, cred.

adiarc

#7631
http://ipad.hotnews.ro/20502908

Așadar ofertele au fost depuse in 14.04.14.....si nici astăzi nu s-au anunțat câștigătorii....eficientă maxima
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Pe tronsonul asta incepusera cei de la CNADNR sa dea limite clare de timp, cand se liciteaza, cand se deschid ofertele, cand se declara castigatorul. O sa frunzaresc putin forumul pentru a le gasi.

TibiV

Când vei găsi vom râde probabil... cu lacrimi de furie...

În orice caz, despre cei 3 km l-am auzit (cu urechile mele) pe Neaga, la începutul lui septembrie, zicând că anunțul va fi la sfârșitul lui octombrie.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

Teoretic e un termen impus, parca 45 de zile , dar care se poate prelungi. Practic, e foarte greu de facut evaluarea in termenul ala. Poate dura si 1 an, se solicita clarificari, ulterior se solicita clarificari la clarificari, dupa care clarificari la clarificari la clarificari,