Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 21 Guests are viewing this topic.

bridge

Quote from: NGC20 on October 06, 2015, 05:12:50 PM
^^^ SF-ul pentru tunelul Meses este facut de TECNIC CONSULTING ENGINEERING si ar trebui sa fie gata.

Greu o sa fie...foarte greu

TibiV

Meme394070, frumoasa ridicare !

Dar asezarea cand o vedem ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bridge

#7547
Quote from: alecu26 on October 06, 2015, 06:50:07 PM

Sper insa experienta de pe lotul 3 cu impregillio sa fie o lectie buna invatata de Tecnic, si mai ales studiile de teren sa le abordeze cu cea mai mare serioziatate pentru Tunelul Meses
Nu asa se dobandeste experienta(in proiectarea tunelurilor). Tunelul Meses este primul tunel de autostrada din Romania,deci oricine (din Romania) ar fi, mai greu cu experienta.Deci si Tecnic se incadreaza,din pacate, la lipsa de experienta si experti in proiectare tuneluri de autostrada.

Europiu

@bridge: nu cred ca la acest gen de experienta se referea @alecu. Mai degraba in sensul de "experienta amara a renuntarii la un tunel in favoarea unui debleu".
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alexV

Quote from: NGC20 on October 06, 2015, 05:12:50 PM
SF-ul pentru tunelul Meses [...] ar trebui sa fie gata.
SF-ul pentru Mihaiesti - Suplacu [...] ar trebui sa fie gata.

nu stiam ca s-a miscat vreun deget in privinta acestor lucrari, faptul ca vom avem sf-uri in curand pentru tunel si continuarea din mihaesti eu o iau ca veste buna. nu-i graba cu ele, sunt nefolositoare una fara alta, vreo 5 ani au vreme. :)

@bridge: tunelul sa-l faca astaldi cu varvara si paraschieva

TibiV

Quote from: alexV on October 07, 2015, 12:48:36 AM
@bridge: tunelul sa-l faca astaldi cu varvara si paraschieva

Ai să râzi, dar sfintele nominalizate sunt prea mici... în diametru. :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ciprebbe

SURPRIZA!
Gilau -Nadaselu in premiera!!!! Full HD si din alta perspectiva :D

http://www.youtube.com/v/gvcMkbdnQ3c

Multumesc celor care m-au ajutat in realizarea si prelucrarea filmarii (Respect dorinta si va mentin in anonimat).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Allex

@ciprebbe un bax de  :cheers: pentru efort. Frumoasa surpriza. Super prezentarea si calitatea imaginilor. La mai multe :). Cand e facuta filmarea?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

 :gj: :popcorn:

Cred ca trebuie sa o trimiti si catre UMB. O pot folosi pentru promovarea firmei.

Si catre toate televiziunile. Calitatea imaginilor si detaliile surprinse sunt superioare oricaror altor filmari.


Asteptam continuarea de dupa padure :))

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Ce frumos este cadrul de la 02:55 cu viaductul I !
Intelegi clar cum sta treaba cu viteza de proiectare la curbe... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

isantem

UMB o firma serioasa, organizat, curat, ce sa mai ca in vest. BRAVO UMB!
ciprebbe multumim!!!

ciprebbe

#7558
Quote from: dr4qul4 on October 07, 2015, 07:04:57 PM
:gj: :popcorn:

Cred ca trebuie sa o trimiti si catre UMB. O pot folosi pentru promovarea firmei.

Si catre toate televiziunile. Calitatea imaginilor si detaliile surprinse sunt superioare oricaror altor filmari.


Asteptam continuarea de dupa padure :))

O poate lua oricine, e publica, e pusa si pe canalul API si pe FB, puteti sa distribuiti mai departe.
Nu exista continuare din pacate. Atata tine bateria la un DJi Phantom 3 Pro. Conform GPS-ului s-a zburat peste 6 km si aproximativ 18 min, am filmat pana la padure in zona km 4,800.

LE:
Zona de la min 9.21 pana la padure (momentan aceasta, dar se asteapta sa existe probleme si in padure) va fi impanzita de piloni forati pana la 24m. Aceasta e solutia ce se va executa in curand aici.

Ma intreb : Oare in cate tari din lumea asta debleul de 36m de la min 7.40 era inlocuit cu tunel?  Din filmare se vede exact cat e de "huge" sapatura acolo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

archaeus