Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 11 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Quote from: TibiV on October 04, 2015, 08:10:24 PM
Cipru, poate prinzi ridicarea grinzilor pe V...
Azi au venit si s-au ridicat grinzi la V, mai sosesc miercuri.
Se incepe lucrul la platforme pt a ridica toate grinzile de la V cu monstrul din dotare. Nu exista macara mai mare in RO, iar de lansator nu poate fi vorba pt 16 grinzi (2 deschideri/sens). Informatia e din sursa 100% sigura.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

Unde pregatesc alta platforma? Pe partea culeii dinspre padure sau la baza pilelor?

ciprebbe

Mortali UMB iști. ... au lansat grinda de la V pe cealaltă deschidere (peste un rand de piloni) fata de unde e poziționat monstrul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

horatiu.cosma

Monstrul e chiar intre culeea dinspre IV si primul rand de pile. La cat e de inalta, cred ca daca ar fi asezat grinda acolo, ar fi atins elementele macaralei cu grinda.

Tavi

#7534
Poze de sambata (scuze, abia azi dimineata mi-am recuperat telefonul) de la nodul Gherghita de pe A3, sectiunea Bucuresti - Ploiesti.

Primul calup va fi de la breteaua de intrare dinspre Bucuresti catre Gherghita. Lipseste stratul de asfalt de uzura dar lucrarea pare sa fie foarte aproape de final pentru ca circulau pe ea doua masini. O masina de teren si un logan.






Albumul: http://imgur.com/a/CsiDg

Uff! E ceva ce nu-mi iese. Please help! Gata! Multumesc NGC20!

Tavi

#7535
Iesirea catre Ploiesti dinspre comuna Gherghita: http://imgur.com/a/IB8zh




Tavi

#7536
Multumesc @NGC20! Imediat se incarca si intoarcerea.

Spre Bucuresti este stat de uzura pe bretele dar niciun avans fata de acum 3 saptamani.




Tavi

Si ultimul calup: iesirea din Gherghita catre Bucuresti. Enjoy!  :)













Meme394070

#7538
Ridicare partiala prima grinda la V, la Gilau:

https://www.youtube.com/v/jx8V7SZrQsQ

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

interesantul

Și totusi...
Când au de gând să se apuce de pod?
Adică ei termină autostrada și venind pe ea de la Nădășelu te oprești într-un cap de pod?
Nu putea să-i dea drumul la execuție o dată cu acest tronson?
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

horatiu.cosma

Multumim @Cipribee, speram sa nu fie ultimele pe azi :). @NGC20, nu se mai stie nimic de SF-urile pentru Mihaiesti-Suplacu si pentru tunel pe sub Meses?

NGC

#7542
^^^ SF-ul pentru tunelul Meses este facut de TECNIC CONSULTING ENGINEERING si ar trebui sa fie gata.
SF-ul pentru Mihaiesti - Suplacu de Barcau este reactualizat de IPTANA si ar trebui sa fie gata.
Va tin la curent daca aflu ceva.

alecu26

Nu ma pot abtine....sper sa nu incerce sa proiecteze cei de la Tecnic un tunel...si sa le iasa debleu ca la Aciliu.

PS: in fapt ei au solicitat tunel si consolidari multe...doar ca Impregillio si partial CNADNR le-au refuzat.

Sper insa experienta de pe lotul 3 cu impregillio sa fie o lectie buna invatata de Tecnic, si mai ales studiile de teren sa le abordeze cu cea mai mare serioziatate pentru Tunelul Meses si Sibiu Pitesti.
Drumurile noastre POATE;

bond

Quote from: Meme394070 on October 06, 2015, 02:44:42 PM
Ridicare partiala prima grinda la V, la Gilau:
Meme394070: presupun că ești angajat UMB: felicitări, la voi pe șantier e mai curat decât la mine în curte :) good job & ține-ne la curent